Значимою подією культурного життя міста стало відкриття 17 квітня в обласній філармонії шостого міжнародного камерного фестивалю “Хмельницький камер-фест”.
Значимою подією культурного життя міста стало відкриття 17 квітня в обласній філармонії шостого міжнародного камерного фестивалю “Хмельницький камер-фест”.
Перша фестивальна сторінка об’єднала музику органа у виконанні заслуженої артистки України Наталі Молдован, камерного оркестру обласної філармонії та спів лауреатів міжнародних конкурсів — хору “Подільські солов’ї” дитячої музичної школи №1.
Звучала французька класика XIX століття і твори духовного змісту, присвячені пройдешнім пасхальним святам.
Слухачі відчули творчість французького композитора XIX століття Франсіса Пуленка. Головний тон його творам задавав орган Наталі Молдован, а урізноманітнювали, прикрашали мелодію струнний оркестр та литаври. Диригував, злагоджував звучання інструментів хмельницьких музикантів диригент Тарас Мартиник.
Якщо заслуги дорослих артистів — музикантів обласної філармонії — звичне діло для їх шанувальників, то юні таланти дійсно дивували. “Подільські солов’ї” виконали месу ще одного відомого французького композитора XIX століття Лео Деліба у п’яти частинах. Як зазначили музикознавці, такі твори надскладні для дітей, те, що “Подільські солов’ї” виконали їх бездоганно, свідчить про високий рівень підготовки. За це окрема подяка художньому керівнику дитячого хору, головному диригенту Наталі Бухті. Сповістили хористи й про те, що “Христос воскрес!”, а на завершення концерту заспівали “Україно, молюся за тебе”.
Ініціатори концерту — облдержадміністрація, обласна рада, управління культури, національностей та релігій, обласна філармонія, сподіваються, що щира дитяча молитва зарадить неспокою у країні.
“Зважаючи на непрості часи в Україні, намагалися зробити фестиваль непомпезним. Попри це “Хмельницький камер-фест” — подія не тільки для міста, а й країни, — розповідає директор обласної філармонії, художній керівник та диригент камерного оркестру Олександр Драган. — Глядачі й музиканти очікують від нас прем’єр, цікавих творів. Протягом десяти фестивальних днів, а завершиться фест 28 квітня, відбудеться п’ять концертів. На один із них приїде відомий німецький гобоїст Крістоф Герберт. Цікаво, що гобой сприймається як оркестровий інструмент, а у нас він звучатиме сольно. Разом із ним виступатиме і гобоїст обласної філармонії Ігор Прохніцький. Буде і цікавий гість з Варшави — Роман Ревакович (українець за походженням), котрий виконуватиме сучасну українську музику голови Національної спілки композиторів України Ігоря Щербакова та композиторки Ганни Гаврилець. Ці митці теж відвідають фестиваль — спілкуватимуться з публікою про проблеми сучасної української музики. На закриття фестивалю плануємо експериментальний проект з львівським театром тіней під музику Вівальді “Пори року”.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО