Соціум

Демарш союзників з провладної коаліції

Понад 60 питань порядку денного складав графік роботи пленарного засідання 31-ї сесії обласної ради. На жаль, не всі з них, попередньо підготовлені до розгляду, ввійшли до остаточного варіанту, хоча викликали закономірний інтерес, зокрема щодо остаточного вирішення з затвердженням особи головного редактора газети “Подільські вісті”.

Понад 60 питань порядку денного складав графік роботи пленарного засідання 31-ї сесії обласної ради. На жаль, не всі з них, попередньо підготовлені до розгляду, ввійшли до остаточного варіанту, хоча викликали закономірний інтерес, зокрема щодо остаточного вирішення з затвердженням особи головного редактора газети “Подільські вісті”. З офіційним підтвердженням проведення виборів до місцевих органів влади восени цього року природно очікується і початок передвиборчої кампанії з усіма особливостями. Відтак очевидним був заклик на початку засідання голови обласної ради Івана Гончара відмовитися від популізму та налаштуватися на виважені рішення на користь територіальної громади краю. Заклик цей однак був сприйнятий не всіма депутатами. Їх настрої довелося відчути і новопризначеному голові ОДА Михайлові Загородному, який уперше зайняв місце у президії сесії.
Показовими у цій площині є структурні рухи в середовищі обласної ради. Так, сьогодні в ній продовжують діяти лише три політичні фракції: Народної партії, яка залишила свої вісім членів, ВО “Свобода”, котра також не змінила склад з трьох осіб, і ВО “Батьківщина”, яка скоротилася до семи депутатів. Натомість у раді утворилися дев’ять депутатських груп, у яких розчинилися колишні регіонали та біженці з інших фракцій. Зокрема на засіданні оголосила про себе одна з цих груп, яка обрала назву “Народний фронт” і складається з 17 членів. Очолює її колишній бютівець Олег Хавронюк, до нього приєдналися також колишні колеги по фракції Леонід Бриндіков, Іван Гуцул, екс-регіоналка Світлана Лукомська та інші.
Дебют голови ОДА в облраді виявився нервовим: фракція однопартійців Івана Гончара ВО “Свобода” ініціювала звернення до керівництва держави з категоричною вимогою відмови від запровадження підвищених тарифів на комунальні послуги для населення. Підтримала її і фракція ВО “Батьківщина” виступом Петра Вороб’я, першого заступника головного редактора “Подільських вістей”. Це був подвійний удар з боку союзників провладної коаліції, акцентований радикальними коментарями: “Нові тарифи — великий цинізм на тлі корупції в державі”, “Мафія на чолі з урядом — спрут, який ми маємо подолати”… Для гідної відсічі довелося виводити до трибуни директора департаменту соціального захисту ОДА Світлану Лукомську, яка заявила, що “не треба залякувати людей, влада в області робить усе можливе для їх захисту”. Не втримався і Михайло Загородний: “Схоже, у “Подільських вістях” не читають те, що друкують з роз’яснення соціальної підтримки населення в нинішніх умовах”. На захист цього фактичного демаршу обласної ради виступили екс-бютівець Іван Гладуняк та екс-регіонал Ігор Добжанський. Отож відмахнутися від ініціативи політичних союзників не вдалося. Але ситуацію розрядили нейтрали з Народної партії, які запропонували прийняти узгоджений усіма фракціями та групами зважений текст звернення. На завершення пленарного засідання він і був ухвалений.
Крім цих популістськи забарвлених виступів, на засіданні акцентованою темою була й антитерористична операція на сході країни. Так, сесія підтримала звернення керівників силових відомств краю: начальника обласного управління СБУ Анатолія Будовіцького, начальника УМВСУ Миколи Семенишина, в.о. ректора Національної академії Держприкордонслужби Олега Шинкарука щодо надання фінансової допомоги з бюджету області для забезпечення участі їхніх підрозділів в АТО.
Головною темою звіту голови обласної ради також була особиста участь в організації та реалізації завдань, пов’язаних із АТО. Відзначивши основні напрямки діяльності депутатського корпусу в нинішніх складних умовах, Іван Гончар визначив і певні досягнення у життєдіяльності краю. Серед пріоритетів облради він назвав проблему відновлення роботи Хмельницького аеропорту і завершення будівництва нового приміщення музичного училища.
Власне, програмні завдання склали значну частину порядку денного — 15 питань стосувалися різних сфер області: соціально-економічного розвитку, сучасної моделі ринку праці, реформування ЖКГ, підтримки підприємництва, розвитку архівної справи, земельних відносин…
Депутати також узяли до відома звіт про виконання бюджету області за 2014 рік і внесли деякі зміни у бюджетні статті нинішнього року, зокрема щодо матеріальної допомоги родинам загиблих учасників АТО.
Затвердивши низку кадрових призначень, сесія зробила крок і в розвитку культурно-мистецького життя області. Так, започаткований свого часу редакцією газети “Проскурів” конкурс юних художників імені Людмили Мазур набув статусу обласного рівня. Щоправда, не всі обранці схвально сприйняли цю ідею, не побачивши, очевидно, у ній майбутньої політичної користі, зважаючи на вибори у жовтні цього року. Щодо цього, зокрема, здивувала позиція екс-керівника фракції ВО “Батьківщина” Івана Гладуняка. Втім більшість його колег підтримали це питання, відокремивши політику від культури.
Володимир РАЗУВАЄВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *