Напередодні екологічної ініціативи “Година Землі”, започаткованої Всесвітнім фондом природи в Сіднеї 2007 року, в обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка “Діалог з природою”.
Напередодні екологічної ініціативи “Година Землі”, започаткованої Всесвітнім фондом природи в Сіднеї 2007 року, в обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка “Діалог з природою”.
Роботи на екологічну тематику, а точніше — світлини рідкісних рослин і тварин, експонували провідні фотомитці України та Ізраїлю.
Метою заходу стало не так продемонструвати художню майстерність фотографій, як ще раз нагадати, що поруч — істоти, життя яких залежать від людини.
Макрозйомка та фотополювання — одні з найскладніших видів фотографії, які точно передають форму, колір, фактуру. Прихильників безпечного мисливства чимало серед провідних фотомайстрів світу.
На 97 роботах презентованої експозиції — світ, який важко помітити у заасфальтованих містах, але легко зруйнувати. Як живий повзе “Хамелеон Сергій”, влаштовують справжню “Битву титанів” у воді слони, маскується під ящірку оброслий рослинами пень — “Переступень”, позують “Деркач”, “Просянка”, ростуть “Будяк”, “Гірська волошка”, заворожує “Купання лося”… Експозиція об’єднує флору й фауну світу, де поряд зі звичними для нас видами представлена й екзотика.
Свої фото для “Діалогу з природою” надали вітчизняні фотомайстри Георгій Ференц, Геннадій Романов, Анотолій Вітюк, Микола Іващенко, Едуард Кислинський та ізраїльські Мірон Карлінський, Михайло Рейфман, Алекс Гольденштейн, Людмила Бекман, Михайло Файман. Саме їх роботи обрано, щоб привернути увагу світової громадськості до екологічних проблем. Усі — не просто фотомитці, а дослідники. Наприклад, не лише майстерно фотографує комах, а й може розказати все про своїх мініатюрних моделей Геннадій Романов. Кожен фотограф намагається піймати когось у цікавих позах, ракурсах (одна з неординарних робіт — трапеза богомола на квітці), зосередити увагу на видах, занесених у Червону Книгу, типових для певної місцевості тощо.
“Діалог з природою” доповнила трансляція короткометражного фільму про живий світ планети.
Співорганізаторами виставки, а точніше навіть акції, яка закликає берегти природу, стали обласні художній музей, благодійний фонд “Хесед Бешт” та міський музей-студія фотомистецтва.
“Любити рідну землю, дбати про її благополуччя — ось у чому патріотизм, про це нагадують фотомитці”, — зазначила директор музею Лариса Чернова.
Ірина САЛІЙ