Соціум

У “Театрі ляльок”

“Театр ляльок” — таку назву має виставка оригінальних об’ємних композицій хмельницького майстра Олександра Шведа, яка діє у галереї “На Проскурівській” обласного художнього музею.

“Театр ляльок” — таку назву має виставка оригінальних об’ємних композицій хмельницького майстра Олександра Шведа, яка діє у галереї “На Проскурівській” обласного художнього музею.

Представлені роботи виконані в техніці пап’є-маше. Ця техніка виникла ще у ХVІ столітті у Франції (від франц. papier-mache — “рваний папір”). Деякі дослідники вважають, що витоки цього мистецтва сягають ще культури Південно-Східної Азії, де в давнину робили густу клейку масу з ганчір’я, якою потім обмащували вироби з глини. Сьогодні пап’є-маше переживає друге народження. Це вже не просто папір і клей, це матеріал, з якого можна зробити що завгодно: карнавальну маску, ляльку, смішну фігурку, вазу… Усе залежить від фантазії та вміння.
Олександр Швед народився у нашому місті 1970 року. Закінчив Хмельницьке кулінарне училище. Та заняття творчістю докорінно змінило його життя. Експериментуючи у паперовій техніці, самобутній майстер почав створювати оригінальні декоративні речі. Його першими виробами були яблука, груші, морські зірки. Робота над складнішими композиціями стала своєрідним дозвіллям, яке пізніше переросло в захоплення, що водночас дало можливість виявити хист скульптора і маляра.
Нинішня експозиція вміщує 50 виробів. Це вази, маски, окремі або складені у композиції, стилізовані фігурки людей, які є своєрідним втіленням авторського бачення образів. Здається, кожна з фігур наділена певними психологічними характеристиками. Одні видаються кокетливими (“Дама з трояндою”), інші — гордовитими (“Аладін”), ще інші — мрійливими (“Художник”). Майстер вміло створює сучасні художні образи, перебуваючи у постійних  творчих пошуках, адже захоплення є невід’ємною частиною його життя.
Ніхто не залишиться байдужим, оглядаючи ці самобутні витвори мистецтва, що вражають невичерпною вигадливістю, глибоким оптимізмом, гумором та всеперемагаючою щирістю! 
Маргарита Королевська, науковий співробітник музею

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *