Соціум

Шахи об’єднали Україну

Понад півсотні шахістів з різних куточків України вихідними завітали у Хмельницький на 16-й меморіал пам’яті колишнього міського голови, шахіста Анатолія Сургунда. У рамках програми “Схід і Захід разом” приїхала й делегація з міста-побратима Старобільська на Луганщині та Краматорська Донецької області.

Понад півсотні шахістів з різних куточків України вихідними завітали у Хмельницький на 16-й меморіал пам’яті колишнього міського голови, шахіста Анатолія Сургунда. У рамках програми “Схід і Захід разом” приїхала й делегація з міста-побратима Старобільська на Луганщині та Краматорська Донецької області.

Цьогоріч позмагатися в інтелектуальній грі прибули 65 шахістів різного віку з Хмельниччини, Київщини, Одещини, а також Старобільська й Краматорська.
“Хоч я ще не встиг сповна роздивитися Хмельницький, але він мені сподобався з першого погляду, найперше, затишною атмосферою. Шаховий клуб у нас значно менший,  — поділився  шахіст зі Старобільська Геннадій Синенко. — Шахами займаюся ще зі школи, напевно, десь з 1985 року, а в далекому 1993-му навіть ставав чемпіоном Луганської області у своїй віковій категорії. Хоч нині цей вид спорту не є моїм основним видом занять, я налаштований на успішну гру”.
На урочистому відкритті меморіалу виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський привітав шахістів і виявив сподівання, що саме такі заходи зроблять українців ближчими.
“Міська рада не стоїть осторонь розвитку шахового спорту. Так, у 2007-2008 роках ми повністю реконструювали шаховий клуб, а минулого — відремонтували дах і закупили необхідне обладнання. Хоч нинішній шаховий турнір проходить у важкий для України період, ми вирішили не змінювати традиції. Особливо вдячний нашим гостям зі Старобільська та Краматорська. Їх присутність засвідчує, що ми — єдина нація”, —  наголосив він.
Донька Анатолія Сургунда  Наталя у своєму вітальному виступі зазначила, що цей турнір якнайкраще втілює в життя мрію її батька, який був палким шанувальником цього інтелектуального виду спорту.
У ході запеклої боротьби переможні місця вибороли хмельничани. Зокрема, першу сходинку посів міжнародний гросмейстер Любомир Михалець з результатом 10 очок із 11 можливих. На другому й третьому місцях відповідно опинилися кандидат у майстри спорту Вадим Разін (9,5 очка) і молодий шахіст 1999 року народження Орест Довгань (8 очок).
Далі шахісти розподілилися так:  Ігор Шепелев, Владислав Кулєш (обоє з Краматорська), Віктор Стороженко (Кам’янець-Подільський), Марія Корніюк (Київ), Михайло Свірін, Михайло Герасименюк (обоє з Хмельницького), Максим Фомін, який показав кращий результат серед юнаків, з Краматорська.
Переможців змагань міське  управління молоді та спорту нагородило грамотами та медалями. Також переможці й призери отримали грошові винагороди від клубу любителів шахів.
Після закінчення змагань на гостей зі східних регіонів чекала культурно-просвітницька програма: за сприяння міської влади для них була влаштована екскурсія вулицями Хмельницького та поїздка у Кам’янець-Подільський.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *