Єдиний у місті центр для роз-витку молоді, створений зусиллями команди ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку”, нещодавно відчинив двері першим відвідувачам. Громадські активісти, політики й політологи залюбки поділилися з молодими хмельничанами досвідом, секретами успіху та подискутували про майбутнє України й міста.
Єдиний у місті центр для роз-витку молоді, створений зусиллями команди ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку”, нещодавно відчинив двері першим відвідувачам. Громадські активісти, політики й політологи залюбки поділилися з молодими хмельничанами досвідом, секретами успіху та подискутували про майбутнє України й міста.
Наприкінці минулого року міська рада виділила приміщення “Хмельницькому молодіжному клубу розвитку” для створення першого в місті центру для розвитку молоді. Там активісти створили простір для проведення тренінгів, лекцій, майстер-класів, де молоде покоління зможе отримати знання, які, на жаль, не дають у школах чи університетах: як досягти успіху, змінювати на краще власне місто й державу. Хоча ремонт приміщення ще триває, волонтери запросили відомих гостей, щоб ті поділилися своїм досвідом з першими відвідувачами.
“Центр для розвитку молоді, який власне створюється зусиллями активної молоді, — це вільний простір, де люди можуть об’єднуватися для реалізації ідей, шукати однодумців, отримувати корисні для життя знання, — розповів голова ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степан Кушнір. — Нині в молоді немає справжнього вибору. Їй або нав’язують з екранів телевізорів чи моніторів комп’ютерів споживацький спосіб життя, або вулиця затягує на самісіньке дно з асоціальною поведінкою й шкідливими звичками. Саме такі молодіжні центри повинні показати інший підхід до життя. Тому ми запросили відомих людей з нашого міста й інших регіонів України, щоб ті на власному прикладі демонстрували нашим відвідувачам альтернативу, поділилися знаннями та досвідом”.
Першою сюди завітала гостя з сусідньої Вінниці — Дарія Тихонова, голова Центру громадської активності “Результат”. Вона розповіла про особливості громадського життя в своєму місті. За її словами, одна з переваг Вінниці — легкість і швидкість реєстрації новоствореної громадської організації в місцевих органах влади. Також велику роль відіграє тамтешній студентський парламент, члени якого співпрацюють з депутатами обласної ради. Звісно, це певна залежність, але з іншого боку — молода людина має змогу отримати важливий для подальшого розвитку досвід.
Окрім того, Дарія поділилася інформацією про корисні для молоді Інтернет-ресурси, за допомогою яких можна потрапити на безкоштовні лекції чи майстер-класи або навіть отримати гранди для створення наукових проектів… Зокрема, вона назвала сайти Biggggidea, Ресурсний центр “Гурт”, сторінку “Можливості для молоді” в соціальній мережі ВКонтакті тощо.
“Головне: не втрачати віру у власні можливості та проявляти активну громадську позицію”, — підсумувала вінничанка.
14 лютого, у День закоханих, у молодіжному центрі говорили про стосунки, але не чоловіка й жінки, а громади та влади. Саме цього дня експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай розповів присутнім про можливості впливу на владу, способи конструктивної співпраці з нею. А наступного дня тему кризи ціннісних орієнтирів сучасного суспільства порушили експерт Центру політичних студій та аналітики Вік-тор Таран і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига.
“Нині не лише українське суспільство, а й усе людство не має конкретної мети: воно не розуміє, куди рухатися далі. Раніше це були ідеї прогресу чи підкорення космосу, а тепер ми просто стали рабами технологій, віртуального світу. Звісно, так жити комфортно, але ми не міркуємо про майбутнє, про те, що буде з цивілізацією навіть у найближчі роки. Тут і прихована загроза. Тому людство має вибудувати нову візію свого розвитку. Так і українці повинні вирішити, якою має бути наша держава, адже відсутність єдиного бачення вже спровокувала нинішній конфлікт”, — наголосив Віктор Таран.
Наступний тиждень лекцій був присвячений виключно місцевій тематиці. Так, хмельничанин Ігор Новосадюк презентував громадську ініціативу “Хмельницький — місто доброти”, завдяки старанню якої минулого року графіті “Дівчина з книгою” прикрасило стіни загальноосвітньої школи №18, а на будинку навпроти залізничного вокзалу “розцвів” білий лотос. Опісля гості молодіжного центру поговорили про дебати за правилами Британського парламенту як спосіб розвинути логічне мислення та ораторські здібності. Також голова організаційного комітету дебатного турніру “Маю право”, який уже вдруге проводитиметься в Хмельницькому 21-22 березня, Андрій Іваницький запросив усіх долучатися до інтелектуального змагання. Детальніше дізнатися про нього можна за посиланням: vk.com/debaty_km.
Марафон лекцій у центрі розвитку завершився минулого четверга спілкуванням молоді з виконуючим обов’язки голови Хмельницької обл- держадміністрації Олександром Симчишиним про актуальні проблеми. У вільній атмосфері відвідувачі змогли запитати політика про його бачення майбутнього реформ і міста, враження від перебування на посаді очільника області, про війну й місце молоді в управлінні державою.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото Катерини ШУЛЯК