Соціум

Підприємці про наступні вибори

Коли мають відбутися нові вибори у системі місцевого самоврядування; за якою виборчою системою; яким ви бачите нового міського голову?

Коли мають відбутися нові вибори у системі місцевого самоврядування; за якою виборчою системою; яким ви бачите нового міського голову?

Анатолій Собко, директор ПВРП “Мазсервіс”, депутат міської ради:
— Вибори потрібно проводити восени — як це і визначено законом про вибори до органів місцевого самоврядування. Раніше це просто не доцільно, враховуючи нинішню складну соціально-політичну ситуацію в країні. Отож люди мають визначитися, кому зможуть довірити захист своїх інте-ресів у цей непростий період, а для цього потрібен час.
Найкращим варіантом системи виборів на місцевому рівні є мажоритарна. Практика довела, що депутати за списками політичних сил залежать від їхніх інтересів, а не від потреб людей на конкретних виборчих округах, вони фактично не є повноцінними виразниками інтересів виборців і не відчувають власної відповідальності за це.
Щодо майбутнього міського голови, то він бачиться людиною з достатнім матеріальним забезпеченням, який не прагнутиме збагатитися на цій посаді. Це має бути порядний, чесний, досвідчений господарник, публічна людина, здатна вести відвертий і відкритий діалог з громадою, депутатським корпусом за всіма напрямками розвитку міста. Новий мер повинен потурбуватися про надходження інвестицій, зокрема визначатися нарешті з побудовою сміттєпереробного заводу. Він має бути непов’язаним із будь-якою політичною силою, щоб залежати виключно від інтересів громади.  

Віктор Шевчук, директор ТОВ “Веста”:
—  Вибори необхідно провести якнайшвидше, доки в суспільстві зберігаються ідеали Майдану та Революції гідності. Їх відкладання може повернути до влади на місцях прихильників Януковича та комуністів.
Обирати новий склад депутатського корпусу краще за відкритими  партійними списками, щоб виборці бачили, представникам якої політичної сили вони можуть довіряти.
Міським головою хочеться бачити особистість з новими поглядами на подальший розвиток міста, який зможе збалансувати інтереси підприємницького середовища і міського бюджету. Він має об’єднати навколо себе молодих, ініціативних, мислячих фахівців з різних галузей економіки й мати чітку стратегію її розвитку.
Бажано, щоб майбутній очільник міста був вірний національно-державницьким принципам, а членство у якійсь конкретно партії значення не має. 

Броніслава Маєвська, приватний підприємець:
— Вибори проводити цього року недоцільно, їх треба призначати не раніше, ніж відбудуться озвучені реформи. Суспільство спочатку слід підготувати до нових умов, зокрема нових органів влади на рівні районів та областей.
Політичне життя формують політичні сили, отож вибори треба проводити за партійним принципом, саме так формуватимуться як вертикаль, так і горизонталь влади в державі. Хотілося б, щоб у партійних списках було більше жінок, нині вони складають найактивнішу категорію населення.
Новим мером бачу молодого підприємця, який досяг успіху самотужки і знає ціну кожної копійки. Обраний мер має провести масштабний аудит міського господарства і здійснити зміну кадрів. Замість чиновників-бюрократів має підібрати молодих, ініціативних, амбітних “новобранців”, які здатні працювати не для своєї кишені, а для всієї громади міста. Кращий варіант нового мера — з партії ВО “Свобода”.

Наталя Белякова, президент Хмельницької торгово-промислової палати:
— Найкращий час для проведення виборів — осінь, коли зібрані врожаї, люди не заклопотані городніми роботами і можуть свідомо підійти до такого відповідального завдання.
Ми, виборці, маємо обрати до органів влади людей, яких добре знаємо за реальними, добрими справами. З якої вони політичної сили — це вже вподобання кожної конкретної людини, яка робитиме вибір. Це може бути мажоритарна система, а можуть бути і вибори за партійними списками. Однозначно сказати, яка система краща, — важко, все залежить від підбору кандидатів і поглядів виборців.
Міський голова — це, насамперед, досвідчений, вправний господарник, який щиро вболіває за місто. Він може приймати не популярні, на перший погляд, рішення, але вони повинні служити інтересам усієї міської громади. До їх підготовки має залучати широку громадськість.
Отже, це має бути відкрита людина, комунікабельна, котра викликає довіру до себе порядністю, доброзичливістю, високою особистою культурою. Партійність значення не має.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *