Соціум

Повернемо Хмельницькому річку!

Люди здавна шанували річки, дбали про їх чистоту, адже саме біля річок і зароджувалося життя, виникали перші поселення. Таким чином люди забезпечували себе водою, їжею, вологою для  зрошування полів.

Люди здавна шанували річки, дбали про їх чистоту, адже саме біля річок і зароджувалося життя, виникали перші поселення. Таким чином люди забезпечували себе водою, їжею, вологою для  зрошування полів.
Чи не кожне місто у будь-якій країні опікується “артеріями планети”, адже з часом стає все більш актуально відновлювати екологію та підтримувати належний стан річок.
Та, здається, у Хмельницькому геть забули про ці істини. Маємо природну прикрасу — Південний Буг, який нині, на жаль, не в кращому стані. Причинами тому стали  каналізаційні стоки, які скидаються в річку, зарості очерету і ряски, замулення дна. Також немалий внесок у забруднення  нашої річки робить забудова її берегів, яку ми спостерігаємо останніми роками. Чомусь комунальні служби опікуються лише благоустроєм центрального пляжу, а інші частини залишаються захаращеними сміттям і чагарниками. 
“Раніше це була широка, гарна річка, а зараз дивишся на неї і стає моторошно. Особливо коли йти вулицею Свободи: навкруги валяються  пляшки, пакети, а неприємний запах забиває ніс”, ― скаржиться пенсіонерка Раїса Петрівна.
На занедбаному стані річки зауважують не тільки люди старшого віку, але й молодь.
“Вважаю, що наш Південний Буг міг би бути чистішим, як у часи  веселого дитинства наших батьків. З роками влада змінювалася, вирішувалися нагальні проблеми міста, а про річку чомусь перестали турбуватися. І ось результат ― Південний Буг більше схожий на струмок”, ― вважає старшокласник Влад.
Можливо, нам самим варто потурбуватися про неї? Хмельничани, годі жити за принципом: “Після нас ― хоч потоп!”. Давайте більш дбайливо ставитися до навколишнього середовища, щоб колись нашим дітям і онукам не довелося жити у величезному смітнику.
Яна Гула, прес-клуб “Юний журналіст”
На фото: засмічені береги Південного Бугу в центрі міста
Фото Миколи Шафінського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *