Соціум

В умовах надзвичайного стану і до нас стукає війна…

Щотижнева виробнича нарада керівників структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ та організацій міської ради минулого четверга дістала продовження у вигляді першого теоретично-практичного навчання з цивільної оборони в умовах надзвичайного стану, введеного на всій території країни відповідно до постанови Кабміну України.

Щотижнева виробнича нарада керівників структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ та організацій міської ради минулого четверга дістала продовження у вигляді першого теоретично-практичного навчання з цивільної оборони в умовах надзвичайного стану, введеного на всій території країни відповідно до постанови Кабміну України.

Словом, в умовах надзвичайного стану і до нас постукала війна, яка нині триває на сході нашої держави. Події останніх місяців, тижнів і днів, на жаль, засвідчують, що російська агресія в Україні аж ніяк не стихає і Кремль далі продовжує збільшувати свою присутність на Донбасі, де нині постійно тривають повномасштабні бойові дії з агресором та його поплічниками.
Згадана ж постанова Кабміну вимагає від усіх органів державної влади максимальної уваги до питань цивільного захисту населення, оборонно-мобілізаційної роботи та готовності до ймовірних терористичних провокацій ворога. Про це на початку навчань наголосив і начальник цивільної оборони міста, виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський. Далі перед присутніми виступив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дмитро Білоус, який охарактеризував загальний стан  цієї проблематики в умовах ймовірних загроз в обласному центрі. Він, зокрема, підкреслив, що нині в місті триває напружена робота з роз’яснення вимог цивільно-оборонної роботи. Наголосив також на посиленні пропускного режиму на відповідних підприємствах та державних установах, приведенні до належного рівня стаціонарних бомбосховищ та укриттів. А ще зазначив, що в Хмельницькому ці сховища здатні укрити 43 тисячі жителів, а підвальні приміщення будинків, яких у нас більше 11,3 тисячі, спроможні надати захист понад 550 тисячам людей. На нараді було поставлене завдання оперативно розробити типові пам’ятки для хмельничан та плани-схеми розміщення укриттів, які повинні бути в кожному ЖЕКу. Особлива увага відводиться навчанню людей елементарним навикам захисту своєї безпеки.
Представник управління СБУ Володимир Столяр познайомив присутніх з особливостями антитерористичного захисту в місті, оприлюднивши номер телефону 65-12-57, яким може скористатися кожен хмельничанин, у якого виникнуть питання або є відповідна інформація. Представник міського відділу міліції Іван Приймак повідомив про стан охорони громадського порядку в обласному центрі, для чого нині задіяно 16 патрулів, озброєних автоматичною і табельною зброєю, особливу увагу правоохоронець звернув на ситуацію на речових ринках міста. Завідуючий відділом з питань оборонно-мобілізаційної роботи міськвиконкому Мечислав Грижбовський ознайомив з особливостями проведення четвертої хвилі військової мобілізації в обласному центрі.
А вже надворі, де обласні управління надзвичайних ситуацій та внутрішніх справ розгорнули мобілізаційно-консультативний пункт, відбулися практичні заняття. До речі, такі пункти діятимуть по всій області, аби надавати конкретні поради жителям краю з проблем цивільної оборони. Особливу увагу викликали  стенди, на яких представили вибухонебезпечні предмети — навчальні військові міни та пристрої, які ворог використовує як у ході бойових дій, так і при проведенні терористичних актів.
Це практичне навчання, безперечно, загострило увагу всіх його учасників до оборонної проблематики в цілому та цивільної оборони зокрема у нашому повсякденному житті.
Наш кор.
Фото Андрія Ящишена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *