Українські поціновувачі року добре знають пісні групи “RadiоLIFE”. Чим живуть, до чого готуються та на що сподіваються музиканти — повідав керівник гурту Ян Генов.
Українські поціновувачі року добре знають пісні групи “RadiоLIFE”. Чим живуть, до чого готуються та на що сподіваються музиканти — повідав керівник гурту Ян Генов.
— Як зібралася ваша група?
— Згуртувалися 2011 року в Москві. Із Молдови в Росію переїхали з учасниками мого попереднього проекту “Line Out”. Згодом сформувалася група “RadiоLIFE”.
— Чому рок?
— Насправді мо-жу з вами посперечатися. Це важко назвати суто рок-музикою.
— Всі учасники “RadiоLIFE” мають музичну освіту?
— Музичну школу закінчив тільки клавішник Антон Громов, а всі інші — непрофесіонали. Я, наприклад, тривалий час займався вокалом, хоча за освітою — історик. Наш гітарист Нік Дунаєв навчався на юриста, бас-гітарист та менеджер групи Юрій Тифой за освітою радіотехнологи…
— Хто пише пісні?
— Тексти пишу я, а музика народжується колективно. Щоб створити пісню, проходимо довгий шлях, з суперечками та розбіжностями. Так сталося, що я виступаю в ролі генерального продюсера й остання крапка в композиції, в основному, за мною. Тобто можу багато чого змінювати з того, що ми придумали, і поки що хлопці зі мною погоджуються.
— Скільки альбомів ви вже випустили і коли плануєте презентувати наступний?
— Два роки підряд виходило по альбому. На початку 2013-го ми представили дебютний альбом “C чистого листа”. В березні 2014-го вийшов ще один “Ждать…”. А тепер із новим проектом вирушили в тур зі щільним гастрольним графіком, що включав у себе 25 найбільших міст Росії і Казахстану.
Цього разу ми вирішили не обме-жувати себе в часі, адже коли готували перші два альбоми, у нас була зазначена дата випуску і до неї ми мали випустити всі музичні композиції. Тепер же ми не поспішаємо і вже не називаємо точних дат, але приблизно наступний альбом вийде восени цього року.
— Якого віку ваші прихильники?
— В основному, нас слухає молодь. Якось на одному з концертів неподалік Москви, у містечку Вязьма, на сцену вийшли мама з донькою років десяти і подарували мені іграшку. Цей випадок запам’ятався мені тим, що мама цієї дівчинки сказала: “Це ваша віддана фанатка із самого першого виступу, вона щиро полюбила вашу групу”. А це означає, що маленькі діти теж слухають гарну музику і нам це дуже приємно.
— Чи не заважає кар’єра будувати особисті стосунки?
— Буду відвертим: важко вжитися з творчою особистістю з частими депресіями, змінами настрою. У нашому колективі одружений лише клавішник. Насправді це не має заважати, адже закохані мають підтримувати і доповнювати одне одного.
— Лідер рок-групи “Акваріум” Борис Гребенщиков співав, що вони — “поколение дворников и сторожей”. А ви себе ким вважаєте?
— На мою думку, нині музиканти ― це покоління менеджерів, банкірів і діти багатих батьків. Є багато молодих груп, які розкручуються і стають відомими за допомогою статків.
— Борис Гребенщиков, Юрій Шевчук та Андрій Макаревич висловили протест проти вторгнення російських збройних сил в Україну. А як ви ставитеся до подій на сході України?
— Я — за мир! Не можу висловлювати позицію громадянина Росії, тому що я іноземець, можна сказати, емігрант. Ми слідкуємо за тим, що відбувається нині в Україні, дивимося новини і, що б там не говорили, я, мої друзі і знайомі в Росії ― всі проти війни.
— Що побажаєте українському народу?
— Головне — миру у ваші домівки. А ще — слухати якісну музику. Сподіваюся, що з концертами відвідаємо й Україну, коли у вас буде спокійно й настане мир.
Тетяна Данильців, прес-клуб “Юний журналіст”