Соціум

“Герої не вмирають”

Під такою назвою у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті відбулася зустріч, приурочена пам’яті Героя Радянського Союзу Володимира Вайсера, Героя України, майданівця Артема Мазура, учасників АТО.

Під такою назвою у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті відбулася зустріч, приурочена пам’яті Героя Радянського Союзу Володимира Вайсера, Героя України, майданівця Артема Мазура, учасників АТО.

Гостями стали представники різних поколінь, зокрема часи Великої Вітчизняної представили генерал-майор танкових військ у відставці, побратим Володимира Вайсера по службі в 25-му танковому корпусі Іван Бабак та двоюрідна сестра В.Вайсера Бетя Криштун. Нинішні герої — учасники АТО: Олександр Рябчич та Олександр Гома — старші сержанти-контрактники 8-го окремого полку спецпризначення, Сергій Гузь, підполковник, викладач Національної академії Держприкордонслужби, а ще полковник у відставці, голова первинної організації ветеранів військової служби Антон Паклонс та рідний брат Артема Мазура Антон Тарахтій.
Цією зустріччю заклад розпочав впровадження проекту “Герої не вмирають”, котрий обласна рада ветеранів приурочила до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, проте, зважаючи на нинішні події в країні, розширила його формат. Адже нині не можливо оминути події на Донбасі, де йде справжня війна, ллється кров наших хлопців, чоловіків, жінок, дітей…
Про подвиг Володимира Вайсера розповів Іван Бабак, а Бетя Ісаківна говорила про родину, в якій він народився і виховувався. А також звернула увагу на те, що її старший син Ігор та внук Геннадій стали кадровими офіцерами, рівняючись на свого героїчного родича. Внук — майор нині захищає  Вітчизну в зоні проведення АТО.
Антон Тарахтій поділився спогадами про брата Артема Мазура. Юнак розказав, що серед семи дітей у їхній сім’ї Артем був найстаршим. Він був добрим, чуйним, завжди мав активну життєву позицію. Тож щиро переймався ідеями Майдану, був бійцем 15-ї сотні Самооборони. В акціях протесту брав участь протягом двох місяців. Смертельно поранений 18 лютого осколками гранати під час сутичок у Маріїнському парку, по-звірячому побитий, отримав черепно-мозкову травму, від дня поранення перебував у комі. Родичі планували перевезти його в Чехію або Польщу на лікування, проте 3 березня опівдні, не приходячи до тями, Артем помер. 21 листопада посмертно за самовіданне служіння українському народу, виявлене під час Революції гідності, Артему присвоєно звання Героя України.
Олександр Рябчич і Олександр Гома розповіли про нинішню ситуацію на Донбасі, про бійців 8-го окремого полку спецпризначення — найбільш підготовлених, витривалих патріотів. Олександр Рябчич розказав, як командир Олександр Петраківський врятував їх групу: майор залишився сам на позиції, затримав бойовиків і дав можливість бійцям без втрат вийти з оточення. Олександр отримав важке поранення, перебував кілька місяців у комі, нині лікується в Ізраїлі. Має звання Героя України.
Присутні дізналися й про загиблого старшого лейтенанта Євгенія Зеленського. Олександр Гома розказав, як командир Євген врятував йому життя, віддавши свою каску, коли вони на Луганщині потрапили в засідку під шквал ворожого вогню. Їм вдалося вирватись, але командир загинув у цьому бою. Йому посмертно присвоєно звання Героя України.
Обидва бійці висловили щиру вдячність волонтерам за допомогу. Незабаром у хлопців закінчується відпустка і вони знову вирушать на війну. Діти вручили бійцям обереги і просили повертатись додому живими і з перемогою. Відомий співак і волонтер Віктор Шайда подарував пісню “Реквієм героям”, свої вірші читали Микола Дорожко і школярка Аня Левшун, виступив волонтерський хор “Віта” геріатричного пансіонату. На завершення Ада Гордова, дитина війни, ініціатор впровадження проекту “Герої не вмирають”, подякувала всім учасникам зустрічі й висловила впевненість,  що наша молодь національно свідома, гідна своїх батьків та дідів, які захищали і захищають свою Батьківщину.
Євгенія Марценюк, керівник музею ім. В.Вайсера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *