Соціум

Втретє до хмельницького шпиталю з концертом

Десятий благодійний концерт у шпиталях України провело творче волонтерське об’єднання “Мистецька подільська сотня”. Символічно, що завітали саме до хмельницького госпіталю, звідки на початку серпня розпочалися наші благодійні поїздки.

Десятий благодійний концерт у шпиталях України провело творче волонтерське об’єднання “Мистецька подільська сотня”. Символічно, що завітали саме до хмельницького госпіталю, звідки на початку серпня розпочалися наші благодійні поїздки. Виступаючи перед пораненими героями у Вінниці, Бердичеві, Рівному, Сатанові, Білій Церкві, у деяких установах, на прохання медперсоналу і бійців, бували по кілька разів. А напередодні свята Миколая втретє прибули до хмельницької військово-медичної установи не лише з емоційно насиченим концертом, а й з художніми і солодкими дарунками. У їдальні шпиталю, тимчасово переобладнаній під глядацьку залу, співочо-поетично-музичне мистецтво дарували традиційним складом “сотні”. Віктор Шайда не лише виконав патріотичні і повстанські пісні, а й розповів про нашу волонтерську діяльність, спрямовану на підтримку бійців. Артем Ромасюков перемежував виступ словами подяки. А ще поділився радістю, що у короткострокову відпустку з війни прибув його близький родич з восьмого полку спецпризначення. Натомість чоловік Марини Українець кілька днів тому вкотре відбув у зону АТО. Тож ми разом побажали йому і всім військовослужбовцям та добровольцям якомога швидше повертатися додому живими-здоровими. Ліричні пісні концертної програми перепліталися з динамічними і нікого не залишили байдужими виступи Назарія Полякова та Катерини Аргунової. А музичні композиції у виконанні скрипаля Антона Вараниці викликали справжні овації. Звукопідсилюючою апаратурою і якісним озвученням традиційно забезпечив 42-й гарнізонний будинок офіцерів (директор Сергій Чеплаков). Транспорт для перевезення апаратури надала старокостянтинівська міська влада. Із придбанням пального допоміг голова ФГ “Верховина” с. Верхняки Старокостянтинівського району Володимир Тарасюк. А набори гостинців для військових з медових пряників-“смайликів”, цукерок, бісквітиків, стіків з чаєм та капучіно подарувала працівниця кондитерського магазину і водночас   хмельницька художниця Наталя Степанюк. Вона ж презентувала шпиталю дві свої авторські картини. “Емоції переповнюють, — розповідає мисткиня. — Вони різні… Спочатку спостерігала в очах хлопців зацікавленість, а потім щиру підтримку в поглядах та аплодисментах. Вони справжні, без фальшивих нашарувань. Одне можу сказати: боротися треба за таких людей без утоми!”
Учні 4-В класу хмельницької школи №30 передали бійцям власноруч виготовлену ялиночку, шкарпетки і малюнки. Також від старокостянтинівських школярів привезли  малюнки і листи з теплими побажаннями.
Щодо вражень, вони, як завжди, не-однозначні. Спершу — емоційна стіна, якою відгородилися від нас бійці наче остерігаючись, що посягатимемо на щось їхнє особисте, болюче і сокровенне. Втім на концерті бійці, швидко забули про марні острахи, почали посміхатися, аплодувати, підспівувати і фільмувати виступи на мобільні телефони, згодом спільно фотографувалися та обнімалися.
Попри загальну веселість, важко дивитися в очі чоловікам, котрим у вічі зазирала смерть… Важко бачити їхні рани. Важко, але потрібно. Адже ми йдемо до шпиталю не жаліти героїв, а розважити їх, збадьорити й висловити вдячність за їхній подвиг. Це те, на що вони заслуговують. Серед низки подяк по завершенню концерту почула дуже важливе: “Мені вкололи знеболювальне і я знову прийшов до зали. Бо мені потрібні такі емоції. Туди, де ми були, не могли приїхати артисти. Спасибі, що не забуваєте про нас тут”.  
Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *