Соціум

Відкрився новий університет громадських лідерів

“Лідерами не народжуються, ними стають. Як завжди вони є результатом важкої роботи. І це  ціна, яку маємо заплатити для досягнення мети”, — ці слова Вінсента Ломбарді покладені в основу створення на Хмельниччині суспільного об’єднання: Форуму лідерів профспілкових громадських організацій та представників територіальних громад “Соціальні ініціативи”.

“Лідерами не народжуються, ними стають. Як завжди вони є результатом важкої роботи. І це  ціна, яку маємо заплатити для досягнення мети”, — ці слова Вінсента Ломбарді покладені в основу створення на Хмельниччині суспільного об’єднання: Форуму лідерів профспілкових громадських організацій та представників територіальних громад “Соціальні ініціативи”.

Ініціатором цього об’єднання стала обласна профспілка працівників соціальної сфери. За півтора року діяльності це об’єднання зібрало під своє крило декілька сотень громадських та профспілкових організацій краю, напрацювавши чимало ініціатив у площині суспільного життя. Своєчасність і важливість широкого об’єднання громадських лідерів зрозуміли та відчули як в органах влади, так і в науковому середовищі. Свідченням цього стало засідання Форуму на тему: “Лідерство: сутність, проблеми та шляхи їх подолання”, котре відбулося днями у Хмельницькому університеті управління та права.
Відкриваючи засідання, голова Форуму Олександр Цюзік зазначив, що головною метою громадських рухів має бути об’єднання розколотого нині суспільства, щоб забезпечити розвиток України у сучасному європейському напрямку. Вирішальну роль у цьому повинні зіграти громадські лідери. Про це йшлося й у виступах почесних гостей та учасників Форуму — першого заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Симчишина, першого заступника голови обласної ради Віктора Адамського, голови профспілки працівників соціальної сфери України Володимира Тьотькіна, ректорів ХУУПу і гуманітарно-педагогічної академії Олега Омельчука та Інни Шоробури, директора департаменту соціального захисту населення ОДА Світлани Лукомської, начальника обласного відділення Національної служби посередництва та примирення Тетяни Бабич, голови регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, члена Ради Європи Анатолія Кухаренка, голови Федерації профспілок області Геннадія Харьковського, керівників громадських організацій краю. Вони наголошували на тому, що саме громадським лідерам належить втілювати в життя реформи в Україні й водночас нести тягар відповідальності за їхні наслідки, ініціювати законодавчі та нормативно-правові зміни, відстоювати права людей на повноцінний соціальний захист тощо.
Показово, що і високопосадовці, й науковці визначили високу планку того рівня, якому має відповідати Форум лідерів, а відтак підготовка та навчання його активістів. Саме цій меті має слугувати системний процес за сучасними стандартами. Організатори Форуму, розуміючи важливість такого процесу, ініціювали ідею створення в краї Університету громадських лідерів, яка була підтримана у науковому середовищі області, зокрема у вищих навчальних закладах. Співпраця з ними втілилась у життя у вигляді навчального закладу післядипломної освіти на громадських засадах, який має закласти підвалини для сталого розвитку лідерства в регіоні, стати своєрідною лабораторією особистого успіху.
Саме у день засідання Форуму 125 його учасників стали першими слухачами Університету в чотирьох відділеннях: лідери профспілкового руху, лідери-керівники, лідери громадських організацій і територіальних громад, лідери молодіжного та студентського руху. Семінарські заняття з ними розпочали провідні фахівці-волонтери ХУУПу, обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, спеціалісти облдержадміністрації.
Володимир Разуваєв
Фото Миколи Шафінського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *