Соціум

Що думаєте про відключення електрики у ваших оселях?

Анатолій Білик, пенсіонер:
— Початок цих відключень співпав з неполадками на Запорізькій АЕС, тож думалося, що в цьому їх основ-на причина, як спершу у медіа нам пояснювали. Потім з’явилась інша версія з посиланням на проблеми в енергозабезпеченні через війну на Донбасі. Та, на мою думку, відповідь слід шукати у прямій змові власників наших енергокомпаній, обленерго, які вирішили натиснути на владу, аби підняти тарифи на електроенергію. Якраз до цієї версії найбільше схиляється й експертне середовище. Розумію також, що енергосистема країни — дуже складний механізм, проте від тих, хто на неї впливає, хотілося б почути конкретні аргументи, як і довідатися реальні графіки відключень…

Анатолій Білик, пенсіонер:
— Початок цих відключень співпав з неполадками на Запорізькій АЕС, тож думалося, що в цьому їх основ-на причина, як спершу у медіа нам пояснювали. Потім з’явилась інша версія з посиланням на проблеми в енергозабезпеченні через війну на Донбасі. Та, на мою думку, відповідь слід шукати у прямій змові власників наших енергокомпаній, обленерго, які вирішили натиснути на владу, аби підняти тарифи на електроенергію. Якраз до цієї версії найбільше схиляється й експертне середовище. Розумію також, що енергосистема країни — дуже складний механізм, проте від тих, хто на неї впливає, хотілося б почути конкретні аргументи, як і довідатися реальні графіки відключень.

Петро Науменко, пенсіонер:
—  Подібні хаотичні відключення електрики, з графіками яких споживачі не знайомі, завдають нам великих збитків, зрештою, сучасна побутова техніка до них також не пристосована, тож люди вже нарікають на її поламки. Словом, чомусь ніхто з ініціаторів таких відключень не подбав про масових споживачів електроенергії, а це вже неподобство, яке слід присікати, зокрема, і в судовому порядку.

Володимир Петрук, підприємець:
—  Думаю, вся справа в цінах на електроенергію. Мабуть, я би погодився платити за неї більше, але спершу хотілося б побачити мотивацію підвищення. Взагалі, мені здається, що держава зобов’язана негайно втрутитись у ситуацію на енергоринку країни, адже там проглядаються незаконні схеми відмивання державних коштів. Основний обсяг електроенергії у нас таки виробляється на державних електростанціях, зокрема атомних, чи не так?..

Роман Губрієнко, студент:
— Вимикали світло у мене вдома лише один раз. Особливих незручностей не відчув, адже запасся свічками, які купив завчасно, почувши новину про відключення. Звичайно, ставлюся до цього негативно, адже відключення електрики видається абсурдним, якщо в нас є діюча АЕС.

Степан Кушнір, громадський активіст:
— Я з розумінням ставлюся до потреби вимкнення світла. Вважаю, якщо в держави є проблеми в енергетичній сфері або подібні заходи допоможуть зменшити рівень енергозалежності від Росії, то з цими незручностями потрібно змиритися. Позиція: мовляв, там, на Сході, нехай воюють, а ми хочемо світла, є егоїстичною. Інтереси держави важливіші за тимчасові незручності. І ще — потрібно зробити графік відключень, тоді населення сприйматиме цю ситуацію не так критично.

Микола Колесник, заступник голови міської ради організації ветеранів України:
—  Є розуміння можливої необхідності таких відключень, але за яким принципом енергетики це роблять? Я мешкаю на Озерній, наш будинок жодного разу не відключали, а ті, що навпроти, відключають щодня — якийсь дивний графік, якщо він є. До речі, обіцяли, що 6 грудня проблеми, котрі з’явилися на Запорізькій АЕС і спричинили цю ситуацію, будуть вирішені й усе владнається. Але щось не склалося…

Станіслав Костюк, підприємець:
—  Не бачу нічого надзвичайного у діях енергетиків, вони логічні в нинішніх умовах війни. Маємо потерпіти, бути виваженими в обіцянках дій влади, яку обрали. Це стосується і віяльних відключень, і відмови від будь-яких взаємовідносин з Росією, зокрема торговельних. В України є потужний потенціал, треба лише його розумно використати, аби бути незалежними від зовнішніх загроз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *