Соціум

ВІЛ/СНІД — виклик людству

ВІЛ/СНІД нині є актуальною  проблемою в усьому світі. Це інфекційне захворювання фахівці визнають як першу у відомій історії людства глобальну епідемію, що охопила всю планету.

ВІЛ/СНІД нині є актуальною  проблемою в усьому світі. Це інфекційне захворювання фахівці визнають як першу у відомій історії людства глобальну епідемію, що охопила всю планету.

Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті.
10 основних фактів, які слід знати про ВІЛ/СНІД
1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини — ВІЛ, призводить до смертельної недуги — синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД — невиліковні.
2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре роками, навіть, якщо вона є носієм вірусу.
3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.
4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.
5. Люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також у групі високого ризику щодо ВІЛ-інфікування.
6. Найбільш уразливі особи, які вживають наркотики ін’єкційно або мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків.
ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти під час пірсингу, татуажу й інших маніпуляцій, в яких є контакт з кров’ю.
7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо використовувати презерватив.
8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров’я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до та післятестовим консультуванням.
9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.
10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, — це порушення прав людини.
Будьте обачними та бережіть власне здоров’я!
За інформацією міського
Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *