Соціум

Річниця Революції гідності

Минулої п’ятниці хмельничани на майдані Незалежності відзначили першу річницю Революції гідності та вшанували загиблих за свободу України.

Минулої п’ятниці хмельничани на майдані Незалежності відзначили першу річницю Революції гідності та вшанували загиблих за свободу України.

Урочистості пройшли без зайвого святкового пафосу, адже боротьба за Україну триває. Й досі найкращі представники нації гинуть, захищаючи Батьківщину від зазіхань російських агресорів. Тому головною метою учасників мітингу на майдані Незалежності було вшанування пам’яті тих, хто поклав життя у цій боротьбі.
Спочатку присутні виконали державний Гімн. Ведучий зібрання, актор Степан Бортнічук зачитав імена хмельничан, які полягли під час подій Євромайдану та в зоні АТО. Згадуючи загиблих і безпосередньо минулорічні події, багато хмельничан не могли стримати сліз. Для них — це свіжа, незагоєна рана. Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання. Після цього активісти розрізали поминальний коровай, яким частували присутніх.
“Саме люди, які розуміють різницю між свободою й рабством, минулого року розпочали Революцію гідності”, — поділився в.о. Хмельницької ОДА, який був голосом хмельницького Майдану, Олександр Симчишин.
Про значення та власне бачення уроків Майдану говорили голова обласної ради Іван Гончар, секретар Хмельницької міської ради Костянтин Чернилевський, який, до речі, слушно зауважив не лише на кримінальній, а й на моральній відповідальності тих, хто підтримував попередню злочинну владу.

З тим, що ідеї революції не доведені до логічного кінця, погоджується й громадськість. На необхідності очищення влади й докорінних змін у державі наголосили присутні на зібранні.
“Минув рік і відчутно, що багато українців змінилися. Але Революція гідності не завершена, адже докорінних змін у державі так і не відбулося. На сході України ллється кров героїв, які захищають Батьківщину від загарбників. У парламент знову потрапили люди, які голосували за злочинні закони 16 січня. В цьому винні й самі люди. Не розумію, чим вони думали, коли голосували за них”, —  наголосив член студентського страйкового комітету, козак Віталій Сірман.
Після виступів активістів Революції гідності хмельничани поклали квіти до фото героїв Небесної сотні та виклали тризуб із запалених лампадок.
Згодом активісти рушили ходою під управління СБУ, де вшанували пам’ять тих, хто загинув під його стінами у найкривавіші лютневі дні Євромайдану. Завершилася хода біля пам’ятника Тараса Шевченка. Охочі також мали змогу переглянути документальний фільм “Зима, що нас змінила” у кінотеатрі “Планета”.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *