Порівняно обмежений порядок денний 44-ї сесії міської ради, який складався лише з 65 пунктів, не передбачав нібито якихось ускладнень для пленарного засідання, тим більше, що депутати погодилися працювати без обід-ньої перерви. Атмосфері сесійної зали не загрожували і будь-які політичні стреси, адже партійні депутатські фракції останнім часом зосереджувалися виключно на внутрішніх загальноміських питаннях. Утім без зовнішніх збудників у процесі засідання таки не обійшлося…
Порівняно обмежений порядок денний 44-ї сесії міської ради, який складався лише з 65 пунктів, не передбачав нібито якихось ускладнень для пленарного засідання, тим більше, що депутати погодилися працювати без обід-ньої перерви. Атмосфері сесійної зали не загрожували і будь-які політичні стреси, адже партійні депутатські фракції останнім часом зосереджувалися виключно на внутрішніх загальноміських питаннях. Утім без зовнішніх збудників у процесі засідання таки не обійшлося…
Початок сесійної роботи мав урочистий характер: делегація міської організації ветеранів України у складі голови її ради Гаптульмуніра Садикова, почесного громадянина міста Григорія Атаманюка і керівника міського товариства інвалідів ВВВ Тимофія Величка привітала Сергія Мельника з обранням у народні депутати України. Від імені своїх організацій вони подякували йому за підтримку проведення святкових заходів до 70-ліття звільнення України від німецько-фашистських загарбників, побажали плідної роботи у Верховній Раді та закликали активно сприяти забезпеченню миру та злагоди в країні й надалі дотримуватися лінії щодо підтримки ветеранів.
Ініціативу виявив і начальник міського відділу УМВС України Василь Птащук. Він проінформував учасників засідання про розкриття у місті резонансного злочину з убивством серед осіб нетрадиційної орієнтації. Натомість місію правоохоронця йому довелося згодом продовжити — вже серед представників традиційної орієнтації, яка полягає у незаконному захопленні комунального майна — колишнього приміщення аптеки №1 на вулиці Кам’янецькій. Посланці самовиголошеної “територіальної громади”, котра, за їхніми даними, складається з 1247 осіб, висунула ультиматум міській раді, яка була обрана усією громадою міста і законно представляє інтереси 260 тисяч хмельничан, внести на розгляд сесії свій документ “Про заборону відчуження майна територіальної громади міста Хмельницького”. Поява ніде незареєстрованих, за словами представника прокуратури, “борців за справедливість” супроводжувалася традиційною агресивністю, грюкотом у двері та погрозами на адресу депутатів. Сесії вони дали “п’ять хвилин”, щоб внести їхнє питання до порядку денного. Ось коли, а ще й згодом Василю Птащуку випала нагода виконати обов’язки представника правоохоронного відомства і змусити збудників нормальної роботи міської ради залишити сесійну залу. Сергій Мельник визначив цю ультимативну поведінку як “спробу дестабілізувати ситуацію в місті та роботу міської ради”. Все ж депутати погодилися внести це питання до порядку денного і розглянути його наприкінці засідання.
Натомість головними орієнтирами сесії були бюджетні питання. Так, обранці затвердили звіт фінансового управління про виконання бюджету міста за перше півріччя — без обговорення, хоча й з другої спроби. Не всім було зрозуміло, чому цей звіт представлений у листопаді, а не раніше. Начальнику управління Наталі Степановій довелося пояснювати, що такими є технологія Бюджетного кодексу і практика звітності у фінансовому відомстві.
Зате з першої ж спроби сесія проголосувала за зміни і доповнення до міського бюджету на нинішній рік. За ними доходи загального фонду збільшуються на 10489916,00 грн., а спеціального фонду — на 16267365,64 грн. Сталося це завдяки суттєвому перевиконанню бюджетних показників містом та додаткових субвенцій і трансфертів з обласного та державного бюджетів. Відповідно зростають видатки по статтях усіх галузей міського господарства: за поданням управлінь і відділів міської ради та комунальних служб. Вносили свої пропозиції також постійні комісії ради та окремі депутати. Всі вони були враховані та затверджені. Як висловився Сергій Мельник: “Кошти на всі зміни і доповнення у нас є, але постає питання: чи всі вони надійдуть від казначейства?”.
Як завжди, найбільшу частку питань порядку денного склали проекти рішень щодо землеустрою, за якими громадяни і підприємства узаконювали свої права на земельні присадибні ділянки, під гаражі, комерційну та виробничу діяльність. Традиційними серед них були і місцеві ініціативи. Так, мешканці будинку №7/1 на вулиці маршала Рибалка виступили з протестом проти будівництва в їхньому дворі чергової житлової будівлі з прибудовами, яка обмежуватиме їхні законні права та інтереси. Депутати місцеву ініціативу підтримали і зобов’язали головного архітектора та забудовника врахувати вимоги жителів.
Інша місцева ініціатива стосувалася заборони реконструкції магазину та надбудов його фасаду на вулиці Зарічанській, 38. Місцеві мешканці обурені нехтуванням ПП “ІКІО”, котре проводить ці роботи, їхніх інтересів, порушенням умов комфортного проживання. Сесія ініціативу підтримала, рекомендувавши забудовнику припинити роботи і демонтувати надбудови, а відповідним інстанціям здійснити перевірку законності та відповідності задіяної проектної документації, а також, у разі порушень законодавчих норм, відключити цю споруду від мереж житлового будинку. Голосуючи своє рішення, депутати однак зауважували, що його реалізація буде складною, супроводжуватиметься судовим розглядом та контрзверненнями. На думку Івана Бухала, щоб запобігти таким ускладненням, “подібні питання необхідно розглядати спільно з архітектором і забудовником”. Валерій Лесков вважає, що “ці питання насамперед повинні узгоджуватися з місцевою громадою”.
Депутати розглянули і два подання прокуратури: про законність утворення технічної ради для регулювання містобудівної діяльності та щодо прийнятих радою положень про впорядкування встановлених тимчасових гаражів і вартості послуг за користування ними. Останнє подання винесене прокуратурою вже вдруге, але, як і перше, сесія його відхилила. Натомість було зроблене протокольне доручення підготувати доопрацювання обох положень про гаражі та розглянути їх на депутатському дні.
Тимчасових споруд, власники яких претендували на включення їх до комплексної схеми з укладенням договору про встановлення особистого строкового сервітуту, стосувалося й інше рішення сесії, яке було депутатами відхилене. Відтак дев’ятьом торговельним павільйонам було відмовлено на подальше існування у різних частинах міста: на вулицях Шевченка, Гагаріна, Довженка, Гарнізонній, Проскурівській, Панаса Мирного, Курчатова.
Традиційно сесія передала у безоплатне тимчасове користування приміщень комунальної власності кільком громадським організаціям, митцям. Серед них: “Хмельницький молодіжний клуб розвитку”, “Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К.Реріха”, “Спортивно-оздоровчий клуб “Новатор”, міська організація Українського товариства охорони природи і приміщення під творчу майстерню члену Національної спілки художників України Володимиру Карвасарному.
А ось самовиголошеній “територіальній громаді” депутати відмовили, незважаючи на погрози навіть на адресу представника прокуратури й агресивну поведінку. Вони не погодилися на їхню ультимативну вимогу щодо участі здійснювати будь-які операції з відчуження об’єктів комунальної власності та спільний контроль за ними на рівних правах. Продовжуючи цю тему, голова фракції ВО “Батьківщина” Валерій Лесков звернувся до начальника міського відділу УМВС України з проханням захистити депутатів та секретаря міської ради від погроз і тиску з боку цих самозванців. Цим сесія міської ради поставила крапку пленарного засідання.
Володимир Разуваєв