Соціум

Офіцер АТО про війну та політику

Днями в Хмельницький завітав офіцер зв’язку 13-го мотопіхотного батальйону й за сумісництвом заступник голови партії “Демократичний альянс” чернігівчанин Ігор Андрійченко. Нині його батальйон, який перебував у зоні АТО з 10 травня до 2 листопада, на ротації. Отож він скористався можливістю поспілкуватися з представниками хмельницьких ЗМІ й розповісти про ситуацію на Сході.

Днями в Хмельницький завітав офіцер зв’язку 13-го мотопіхотного батальйону й за сумісництвом заступник голови партії “Демократичний альянс” чернігівчанин Ігор Андрійченко. Нині його батальйон, який перебував у зоні АТО з 10 травня до 2 листопада, на ротації. Отож він скористався можливістю поспілкуватися з представниками хмельницьких ЗМІ й розповісти про ситуацію на Сході.

Цього тижня відзначатимемо річницю початку Революції гідності. Тому символічно, що напередодні в Хмельницький завітав Ігор Андрійченко, який, до речі, 22 листопада організовував перші стихійні мітинги в Чернігові. Він зізнається, що тоді навіть не уявляв, що на Майдані проллється стільки крові, а після того ще й почнеться війна. Хоча нині докорінні зміни в державі все ще не відбулися, але ці важкі й трагічні для нації події принесли свої позитиви. Найперше, українці змогли відчути себе єдиним народом, який готовий боротися не за прапори політичних сил, а за власну Батьківщину. Звісно, залишилося чимало старих проблем. Більше того, з’явилися нові…
Значна частина розмови з Ігорем Андрійченком була сконцентрована на війні на Донбасі. За його словами, нині населення, яке залишилося в зоні АТО, не є повністю проросійським чи проукраїнським. Воно лише хоче, щоб на голови перестали падати бомби. Та сторона, яка переможе у війні й забезпечить людям мир, отримає підтримку місцевого населення. Окрім того, кількість активних сепаратистів з місцевого населення, яке воює за незрозумілі ДНР і ЛНР, суттєво зменшилася. Головний ворог нині — це російські солдати, перевдягнені в ополченців. Тому необхідно якнайшвидше закінчити цей збройний конфлікт українською перемогою. Для цього потрібно змінити підхід до ведення війни з кількісного на якісний.
“Є три елементи ефективного ведення війни. Перший — якісне володіння зброєю; другий — чітке усвідомлення солдатом маневрів у бою, третій — це віра в перемогу. Перші два пункти є технічними й ми над ними працюємо. А ось із вірою у перемогу в нашому силовому блоці є проблема, — поділився Ігор Андрійченко. — Нацгвардія й добровольчі батальйони пронизані цим відчуттям. А ось у Збройних Силах погано працюють над патріотичним вихованням солдатів. Віра в перемогу повинна бути й в очільників держави. Адже неможливо зупинити агресора шляхом поступок, тоді в нього лише зростає апетит”.
До того ж Андрійченко вважає за необхідне очистити Збройні Сили від корупції. Каже, якщо хоча б десятьох представників високих військових чинів посадять за корупцію з повною конфіскацією майна, то суттєво зменшиться кількість охочих іти на ці злочини.
В офіцера також запитували про ймовірність третього Майдану. Він вважає це останнім можливим кроком, який буде набагато кривавішим за попередній. Тому зміни в державі необхідно впроваджувати демократичним шляхом. Ефективність цього  залежить від самих українців. Вони повинні починати будувати нову державу із себе, вирішувати актуальні проблеми свого міста, а не чекати, поки хтось це зробить. Окрім того, потрібно всіма можливими способами контролювати владу й впливати на неї. В умовах війни на Сході це можуть бути не масові виступи людей, а вдалі інформаційні кампанії. Звісно, це важче організувати, але це шлях цивілізованих європейських держав.
Якщо українці не зможуть чи не захочуть цього робити, жертви героїв, які загинули під час Революції гідності й війни, будуть марними.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *