Соціум

Отаманові Якову Гальчевському на псевдо Орел

Проект, приурочений 120-й річниці з дня народження отамана Якова Гальчевського, був представлений лідерам учнівського та студентського самоврядування в обласній бібліотеці для юнацтва.

Проект, приурочений 120-й річниці з дня народження отамана Якова Гальчевського, був представлений лідерам учнівського та студентського самоврядування в обласній бібліотеці для юнацтва.

Про славетного земляка, автора книги “Проти червоних окупантів” говорила Світлана Дашкевич, завідувачка відділу краєзнавства обласної бібліотеки для юнацтва.
Більш детально розповів про видатного військового діяча, повстанського отамана на Поділлі, організатора загонів народної самооборони на Холмщині, полковника армії УНР та автора унікальних спогадів з життя українського військового-практика автор проекту Артур Святий ― лідер міського учнівського самоврядування, майбутній історик, який надзвичайно зацікавився постаттю Якова Гальчевського.
“Ми маємо йти у майбутнє, зважаючи на минуле, щоб не повторювати помилок історії. Сьогоднішня ситуація на Сході, на превеликий жаль, доводить, що уроки історії засвоєні неякісно, не зроблено висновків з минулого. Нам, українцям, все частіше закидають, що ми не маємо своїх героїв або не знаємо їх. Але то неправда! Ми пам’ятаємо українських героїв, людей, які віддали найдорожче ― власне життя за свободу, незалежність, за ідею вільної і сильної України”, ― розповідає Артур.
У своєму виступі координатор роботи ради міського учнівського самоврядування “Нова генерація міста” Ольга Валькова зазначила: “За теорією спорідненої праці Григорія Сковороди кожна людина має обирати собі справу життя за покликанням. Саме тоді вона буде щаслива і принесе своєму народові найбільше користі. Наш земляк, подолянин Яків Гальчевський (Якуб Войнаровський) був педагогом, письменником, військовим (від рядового до полковника армії УНР), за покликанням — людиною, яка мріяла про свободу рідного народу, України. Надзвичайно сучасно звучать сьогодні його слова: “Світова історія поставила хрест на могилі багатьох народів, які були безхребетні, роз’єднані всередині, слабі назовні та не хотіли чи не вміли боротися за своє місце під сонцем. …Нам потрібно позбутися всіх негативних прикмет, набутих у довгім недержавнім житті. Нам треба здобути нові, творчі прикмети, які знаменують нації здобитчиків, а не стояти в маразмі етнографічною масою. В іншому випадку наша Батьківщина стане колонією чужих народів, як це було дуже часто протягом нашої історії”. Унікальні спогади з життя Якова Гальчевського мають бути настільною книгою кожного сучасного військового, який мріє присвятити життя зміцненню обороноздатності нашої незалежної держави.
Артур Святий ― лідер, цілеспрямований, вимогливий до себе. Він мріє стати істориком. Хлопця захопила ідея створення проекту про надзвичайно цікаву людину, гідну наслідування постать української історії. Сподіваюся, що цей проект стане початком науково-дослідницької діяльності Артура вже як історика”.
Після презентації лідери міського учнівського та студентського самоврядування й організатори заходу   поклали квіти до Ангела Скорботи.
Тетяна Корнійчук, прес-клуб “Юний журналіст”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *