Соціум

Мар’яна Любецька: “Допоможемо кожному подолати складні життєві обставини”

Працівники Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоче допомагають кожному, хто потрапив у складні життєві обставини й звернувся за порадою та підтримкою. Наша розмова з заступником директора Центру Мар’яною Любецькою.

Працівники Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоче допомагають кожному, хто потрапив у складні життєві обставини й звернувся за порадою та підтримкою. Наша розмова з заступником директора Центру Мар’яною Любецькою.

— Пані Мар’яно, чим займається Центр?
— Наша діяльність спрямована на задоволення соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Вони отримають різноманітні соціальні послуги, адже у нас працюють кваліфіковані психологи, соціальні педагоги, юристи, соціолог…
— Кому саме надаєте послуги?
— Сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям і молоді з функціональними обмеженнями, сім’ям, в яких відбулося насильство або існує його реальна загроза, неповнолітнім, які відбувають чи відбули покарання у місцях позбавлення волі, умовно засудженим, молоді, яка вживає наркотики, їх рідним і близьким, молодим матерям, які мають намір відмовитися від новонароджених дітей, ВІЛ-інфікованим.
— Який механізм допомоги?
— Насамперед, це виявлення проблеми, облік та соціальний супровід фахівцями із соціальної роботи. Основне завдання наших працівників — бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Фахівець із соціальної роботи — це не інспектор, який перевіряє соціальний стан сім’ї. Це радше друг, опора і підтримка, який допоможе подолати кризу в сім’ї, зберегти затишок і тепло родинного вогнища.
За дев’ять місяців цього року на обліку перебувало 2243 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, у яких 2709 дітей. З них 359 сімей перебувало під соціальним супроводом, 240 — знято з соціального супроводу з позитивним результатом. Усього надано 8664 послуги.
— Ви згадували про проблеми насилля в сім’ї. Яка проводиться робота у таких випадках? Що передбачає корекційна програма?
— У разі отримання направлення на проходження корекційної програми можна отримати в Центрі соціальний супровід особи, яка вчинила насильство в сім’ї, та її членів; проведення комплексної оцінки потреб сім’ї, в якій вчинено насильство чи існує реальна загроза його вчинення або факти жорстокого поводження з дітьми; психологічну підтримку членам родини особи, яка вчинила насильство в сім’ї, в період проходження нею корекційної програми; залучення особи, яка вчинила насильство, до роботи у посткорекційній групі взаємодопомоги.
Цьогоріч за дев’ять місяців з міліції до Центру надійшло 358 повідомлень на проходження корекційної програми, а пройшли її 107 осіб.
— Зважаючи на складну ситуацію в Україні, чи зверталися до вас сім’ї переселенців?
— Так. Нині до Центру звернулися 15 сімей з Криму, Донецької та Луганської областей, у яких 20 дітей. Нині три сім’ї перебувають під соціальним супроводом, 12 — отримують необхідні послуги Центру. Сім’ям надана шкільна форма, одяг, взуття, іграшки, канцтовари. Фахівці із соціальної роботи надавали допомогу переселенцям щодо оздоровлення дітей та влаштування до навчальних закладів.
Крім того, наші працівники активно допомагають військовослужбовцям, які повернулися із зони АТО. Психологи проводять психореабілітаційні заходи у військовому госпіталі, Національній академії Державної прикордонної служби України, військових частинах міста, причому як індивідуально, так і з сім’ями та близьким оточенням військових.
— З ким активно співпрацюєте?
— Зі службою у справах дітей, управлінням праці і соціального захисту населення, освітніми закладами, міським Центром зайнятості, закладами позашкільної освіти, військовим комісаріатом, управлінням міліції, слідчим ізолятором, міським відділом кримінально-виконавчої інспекції, військовими частинами, громадськими організаціями, бібліотеками, музеями, товариством молодих інвалідів, Центром реабілітації і тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю “Родинний затишок”, Всеукраїнською благодійною організацією людей, які живуть з ВІЛ, Міжнародною благодійною організацією “Карітас”, ЗМІ та іншими.
— На чому основний акцент роботи?
— Працюємо в усіх напрямках однаково, бо вони переплітаються і доповнюють один одного. Ми доступні і мобільні, готові працювати в закладах освіти, йти у сім’ю і, що найголовніше, гарантуємо конфіденційність і анонімність послуг, які надаємо. Звертайтеся і ми допоможемо подолати складні життєві обставини, налагодити стосунки в сім’ї, а молоді — адаптуватися в нелегкому дорослому житті.
Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *