Львівський фолк-гурт “Перекоти поле” грав для хмельничан 27 вересня у художньому обласному музеї. Цей виступ відбувся в рамках міні-туру музикантів до їхнього триріччя. Окрім Хмельницького, львів’яни співали ще у рідному місті та в Чернівцях.
Львівський фолк-гурт “Перекоти поле” грав для хмельничан 27 вересня у художньому обласному музеї. Цей виступ відбувся в рамках міні-туру музикантів до їхнього триріччя. Окрім Хмельницького, львів’яни співали ще у рідному місті та в Чернівцях.
Прийди на концерт — подаруй бронежилет — таким був девіз заходу. Під час концерту організатори влаштували для відвідувачів ряд аукціонів: квитки від кінотеатру “Мультиплекс”, абонементи фітнес-центру “Шмель” та місцевого Інтернет-провайдера “X-City”. Також слухачі могли придбати платівку гурту “Перекоти поле”. Усі кошти з аукціонів, продажу дисків і квитків на концерт підуть на допомогу нашим військовим-хмельничанам, які нині в АТО.
“Нещодавно смерч зруйнував табір хмельницьких розвідників, — розповідає організатор події Костянтин Лебідь. — На щастя, всі вижили, проте захисне спорядження та більшість речей знищені. Все, що вони мають нині, вміщається у кілька пакетів. Тому на всі гроші з концерту ми закупимо рюкзаки, біноклі, рукавиці… До цієї справи також долучився фінансово оргкомітет фестивалю “Республіка”.
Про особисте ставлення до мети заходу розповідає вокаліст гурту “Перекоти поле” Юрко Дворник: “Своїми виступами вирішили допомагати військовим. Для нас, як і для всіх українців, це дуже болюча тема. Тому охоче погодилися на пропозицію допомогти хмельничанам, які нині воюють на Сході. Бо ж самі маємо багато знайомих, з якими ще приблизно півроку тому могли разом весело проводити час. Зараз вони на війні, їм потрібна наша не тільки моральна, а й фінансова підтримка”.
Така допомога є цілком відкритою і прозорою. Пізніше в соціальних мережах опублікують фото, на якому хмельницькі військові триматимуть нові речі, які закуплять за пожертвувані гроші.
Нагадаємо, що захід був включений у проект “До Дерева”. Зараз у музеї проходить однойменна виставка робіт Миколи Малишка. Тому всі слухачі мали змогу під час концерту безоплатно побачити його твори мистецтва, а також картини Сергія Школяра у виставці “ПерсонаЖ”.
“Сам проект “До Дерева” був задуманий як повернення до народних витоків, древа свого роду. Тому “Перекоти поле” абсолютно відповідають нашій меті. Незважаючи на те, що в гурті немає професійних музикантів, вони виконують дуже якісну етнічну музику, — пояснює директор музею Лариса Чернова. — Ми намагаємося влаштовувати різні майстер-класи чи ось такі концерти, аби налагодити двосторонній зв’язок із хмельничанами та гостями міста. Будемо працювати над тим, щоб люди брали активну участь у житті музею”.
Українське мистецтво адаптувалось до сьогоднішньої ситуації в країні. Воно не тільки приносить задоволення, але й практично допомагає вижити кожному, хто сьогодні захищає нашу Батьківщину.
Вікторія ТАРАН