Соціум

Просто неба просто на Проскурівській…

…минулої п’ятниці відбулась акція зі збору коштів для придбання захисного спорядження для хмельницьких бійців у зоні АТО. За останні місяці схожі волонтерські акції стали нормою нашого щоденного життя: у торгових центрах збирають речі і продукти, на вулицях волонтери зі скриньками дякують за грошові пожертви, чимало мистецьких акцій набули благодійного змісту. Кожен ділиться, чим може. А згодом до наших бійців вирушають бусики, вщент завантажені всім необхідним, чого потребують захисники на передовій.

…минулої п’ятниці відбулась акція зі збору коштів для придбання захисного спорядження для хмельницьких бійців у зоні АТО. За останні місяці схожі волонтерські акції стали нормою нашого щоденного життя: у торгових центрах збирають речі і продукти, на вулицях волонтери зі скриньками дякують за грошові пожертви, чимало мистецьких акцій набули благодійного змісту. Кожен ділиться, чим може. А згодом до наших бійців вирушають бусики, вщент завантажені всім необхідним, чого потребують захисники на передовій.

Одними з найбільш дієвих благодійних організацій, які працюють у цьому напрямку на теренах краю, є обласний благодійний фонд “Центр Добриня” та волонтерський рух “Хмельницький Армія SOS”. Аби розказати про той пласт справ, котрі здійснили звичайні люди в ім’я перемоги, не вистачить газетної шпальти. Багато зроблено, не менше — попереду. У цьому контексті варто розповісти про безстрокову мистецько-благодійну акцію, втілену спільно з названими благодійними організаціями, що стартувала минулої п’ятниці і повторюватиметься щотижня просто неба на Проскурівській. Відомий співак і громадський активіст Віктор Шайда зініціював своєрідний марафон, під час котрого всі охочі, а головне — співаки та музиканти, котрі небезпідставно вважають себе патріотами і прагнуть до швидшого миру в країні, мають можливість виступити перед хмельничанами, поділитися частиною свого творчого вміння й таланту — без пафосу, сцени, моніторів, світла і спецефектів. Мета акції — привернути увагу перехожих і закликати їх здійснити посильний благодійний внесок, аби на зібрані кошти придбати якісні кевларові шоломи. Більше по темі поспілкувалася з ініціатором акції Віктором Шайдою.
— Вікторе, скільки потрібно таких касок, в яку суму це обійдеться і хто їх отримає?
— Власне, тема шоломів й змусила мене долучитися до руху і, зрештою, стала приводом для започаткування акції.
Як виявилося, все чи майже все можна знайти в Україні, а от з касками сутужно. Перевірені в боях шоломи марки Schuberth M826 або Mich 2000 до нас якщо й потрапляють, то в малій кількості і за скаженою ціною. Тому ми взялися шукати їх у Німеччині. Вартість одного екземпляра коливається в межах 300-350 євро. Тобто для придбання 50 штук потрібно приблизно 300 тисяч гривень. Тож поки це наша велика мрія.
До речі, ця мрія може здійснитися і без нашої участі, бо Європа нібито починає прокидатись і розмови про надання Україні озброєння набувають дієвої форми. Тому поки зосередимося на забезпеченні інших потреб наших вояків. Потрібні термобілизна, ліки та багато іншого. Тут набагато краще орієнтуються волонтери руху “Хмельницький Армія SOS” та  “Центру Добриня”.
— Щодо формату самої акції. Хто може взяти в ній участь і в який спосіб? Йдеться переважно про співаків і музикантів? Кого ще залучаєш до марафону на Проскурівській?
— Дуже хочеться, аби наша акція переросла в постійний рух, такий собі Гайд-парк, де знайдеться місце всім: поетам, вчителям, музикантам, бізнесменам, спортсменам. Ми запрошуємо всіх людей доброї волі, патріотів, а головне — активних і емоційно світлих людей. “Свобода, рівність, братерство” — не нове, проте актуальне гасло.
— Які враження від акції? Все вдалося втілити, як запланував?
— З урахування того, що все відбувається вільно, імпровізовано, можна сказати, що стартували ми добре. Перехожі переважно схвально реагували, волонтери працювали в поті чола, учасники концерту теж! Цього разу ми “пригощали” хмельничан міксом творчості багатьох різнопланових артистів, наступної п’ятниці, 19 вересня, буде виступ естрадного оркестру УМВС України в Хмельницькій області під керівництвом заслуженого артиста України Сергія Рабійчука. Згодом хочемо залучити хмельницьких музикантів відомих гуртів. Хто це буде — стане відомо ближче до п’ятниці, 26 вересня. Запрошую долучатися всіх небайдужих!
А минулої п’ятниці для перехожих співали дружини військовослужбовців Катерина Аргунова зі Старокостянтинова і Марина Українець з Хмельницького. Грою на саксофоні потішив Олег Мельник, одну зі своїх пісень подарував викладач Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби Артем Ромасюков, а вслід за ним продемонструвала вокальну майстерність і його студентка Олена Кузьмова. Також в акції взяли участь віртуоз-акордеоніст Сергій Карнаух, бард Ігор Білий, юна Софійка Бакалець. Технічне забезпечення надав 42-й гарнізонний Будинок офіцерів (директор Сергій Чеплаков).
Як одна з учасниць цієї акції можу зазначити, що хмельничани переважно позитивно поставилися до концерту посеред пішохідної вулиці. Хтось зупинявся на кілька хвилин, хтось на кілька десятків, хтось проходив повз, поспішаючи у своїх справах. Найважливіше, що в скриньках, котрі тримали в руках дві дівчини-волонтерки, додалося грошових пожертв від хмельничан. Отже, справа зрушилася! Далі буде.
Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *