Соціум

Про реформи, АТО і вибори йшлося на засіданні Асоціації міст

У вівторок відбулося засідання регіонального відділення Асоціації міст України, яке відкрив Хмельницький міський голова Сергій Мельник. Представники громад розглядали питання щодо реформи місцевого самоврядування, допомоги місцевих органів влади у проведенні АТО, а також пропозиції щодо передачі повноважень органам місцевого самоврядування.

У вівторок відбулося засідання регіонального відділення Асоціації міст України, яке відкрив Хмельницький міський голова Сергій Мельник. Представники громад розглядали питання щодо реформи місцевого самоврядування, допомоги місцевих органів влади у проведенні АТО, а також пропозиції щодо передачі повноважень органам місцевого самоврядування.

Щодо першого Сергій Мельник зауважив, що в Україні стартувала адміністративна реформа з децентралізації влади. Її концепція передбачає, що регіони отримають можливість розвиватися, приймати більше рішень на місцевому рівні, керувати охороною здоров’я, комунальною та гуманітарною сферами.
“Буде сформовано пакет інструментів фінансового характеру, які дозволять на місцевому рівні заробляти гроші, частину яких залишати в себе, а решту перераховувати до держбюджету, — підкреслив він. — На жаль, із заявленого майже нічого не зроблено…”
Про антитерористичну операцію на сході країни і роль органів місцевого самоврядування в питаннях відправлення військових формувань та прийому біженців із зони АТО в нашій області проінформував перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський. Наразі в зоні конфлікту на сході країни воюють понад чотири тисячі краян. Є загиблі серед військовослужбовців, прикордонників та добровольців, 96 поранених нині лікуються в госпіталях. Державна фінансова допомога військовим формуванням краю склала понад 1 мільйон 200 тисяч гривень. На ці кошти придбана військова амуніція та засоби захисту.
Добровільні помічники — волонтери зробили набагато більше, ніж держава. Вони зібрали понад 10 мільйонів гривень, на які закупили бронежилети, захисні каски, радіо-станції, прилади нічного бачення, на майже 700 тисяч придбано засобів гігієни, одягу, відправлено понад 360 тонн продуктів… Хмельниччина прийняла переселенців з Криму — понад 2,5 тисячі осіб, допомагає тим, хто вимушено залишив територію Донецької та Луганської областей. Їх забезпечено тимчасовим житлом, дітей влаштовано в дитсадки та школи.
У ході розмови міські й селищні голови висловилися за те, що потрібна комплексна програма підтримки учасників АТО та членів їх сімей.
Кілька цікавих пропозицій щодо допомоги армії, прикордонній службі, а також добровольчим батальйонам висловив міський голова Славути Василь Сидор. “Треба створити штаб в області, який буде координувати допомогу”, — сказав він.
Присутні вшанували пам’ять загиблого під Іловайськом голови Старосинявської селищної ради Олександра Романенка.
Сергій Мельник зауважив, що міська влада прийняла рішення допомагати сім’ям загиблих, а також військовослужбовцям. “Вважаю, що ми повинні робити максимум для своїх людей, допоки ці обов’язки не візьме на себе держава, — сказав він. — Пропоную з сіл та районів, де немає можливості допомогти, надавати повну інформацію в управління соціального захисту населення щодо конкретних випадків і отримувати організовану областю підтримку від влади чи благодійних фондів”.
Наступним обговорювали питання передачі повноважень на органи місцевого самоврядування, їх фінансування та підготовка пропозицій уряду та Асоціації міст. Хмельницький міський голова деталізував ті питання, на яких будуть зауважувати центральній владі, запросивши до активного обговорення всіх учасників засідання. Представники громад області висловили чимало конкретних пропозицій у сфері фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, житлово-комунального господарства, надання адміністративних послуг.
“Головним меседжем реформи мають бути децентралізація, збільшення повноважень місцевих громад, надання можливості регіонам самостійно визначати економічну та соціальну політику”, — наголосив Сергій Мельник.
Про напрацювання в рамках проекту “Діалог”, визначення питань, що будуть включені до порядку денного засідань регіональних дорадчих рад на 2014-2015 роки, говорив заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк.
Члени регіонального відділення Асоціації міст України підтримали кандидатури міських голів Хмельницького Сергія Мельника та Старокостянтинова Миколи Мельничука у їх бажанні обиратися депутатами Верховної Ради України на позачергових парламентських виборах.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *