Соціум

Дошкільна освіта — в пріоритеті у влади

Вперше за останні роки у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Хмельницького спостерігається збільшення кількості дітей. Це свідчить про те, що демографічна ситуація в нашому місті покращилася, є позитивний приріст населення.

Вперше за останні роки у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Хмельницького спостерігається збільшення кількості дітей. Це свідчить про те, що демографічна ситуація в нашому місті покращилася, є позитивний приріст населення.

Цілком закономірно, що зростає потреба в місцях у дитсадках міста. Вирішенням проблеми забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти постійно займаються міська влада та управління освіти як структурний підрозділ міської ради. Для поліпшення якості надання послуг дошкільної освіти беремо за основу два принципи: перший — п’яти-шестирічні стовідсотково охоплені дошкільною освітою, другий — забезпечення місцем у садку малят, яким виповнюється чи виповнилося три роки. Цьогоріч при зарахуванні трирічок перевага надавалася дітям 2011 року народження. У дитсадках нині три тисячі діток такого віку. Наразі до нас уже почали звертатися родини, в яких діти 2012 року народження, оскільки батьки змушені повертатися на свої робочі місця після закінчення відпусток по догляду. Однак задовольнити потреби всіх охочих поки що змоги немає.
Для розширення мережі дошкільних закладів за останні роки зроблено чимало. З 2010 року додатково відкрито 10 дошкільних груп у діючих дитсадках. Майже 300 дітей були влаштовані за рахунок реорганізації двох загальноосвітніх установ — НВК №6 та НВО №9. Рішеннями сесій міськради проведено реорганізацію навчальних закладів, до складу яких входили дошкільні підрозділи. Зокрема, НВО №3 в мікрорайоні Виставка, на базі якого створено ДНЗ “Джерельце”, виокремлений із НВО №9 дошкільний заклад №11, що в мікрорайоні Ракове; в окрему юридичну особу із НВК №6 виділено ДНЗ №43 “Горобинка”. До комунальної власності повернуто ДНЗ №36. У мікрорайоні Озерна почав діяти ще один приватний дошкільний навчальний заклад “Щасливе дитинство”. Протягом 2010-2013 років за рахунок виведення початкових класів із приміщень дошкільних закладів, проведення реконструкції окремих закладів (ДНЗ №№1, 39, 57) було відкрито 25 додаткових груп, що дало можливість забезпечити освітою 625 дітей, загальна кількість відвідувачів дитсадків нині складає понад 11 тисяч.
Цього року проведено реорганізацію ЗОШ №31 на вулиці Щербакова, 17 і створено НВК у складі початкових класів та дошкільних груп. З 1 вересня цей заклад прийняв чотири дошкільні групи на 100 дітей. Ремонти в закладі тривають, тут будуть функціонувати по вісім дошкільних груп та класів. Фінансування здійснюється з міського бюджету: 500 тисяч гривень виділено на капремонт, окремо профінансовано придбання меблів та обладнання харчоблоку. Щиро вдячні всім, хто долучився до допомоги: батькам, меценатам, які разом дбали про створення належних умов для навчання та виховання дітей.
Незабаром чотири додаткові групи будуть відкриті й у відновленому дитсадку №36 “Вербиченька”. Приміщення ДНЗ №36 на проспекті Миру, 84/2 тривалий час належало обласному центру зайнятості і використовувалося не за призначенням. 2012 року завершено процедуру його передачі у комунальну власність міста, а з 2013-го у закладі тривають ремонтні роботи. На проведення капремонту з бюджету міста виділено 8 мільйонів гривень, ще 400 тисяч гривень — на меблі й обладнання. Це допоможе частково розвантажити ДНЗ №56 та НВО №1.
Досить проблемною в плані забезпечення місцями у дитсадках залишається Озерна. На весь мікрорайон є лише два дитсадки №№56 та 29. Міська влада розглядає питання про виділення земельної ділянки для будівництва тут нового дитячого дошкільного закладу.
Мікрорайон Лезневе також потребує будівництва нового приміщення для дитсадка. Уже виготовлена його проектно-кошторисна документація і незабаром розпочнеться будівництво садка на чотири групи. Це повністю вирішить питання забезпечення дошкільною освітою маленьких жителів мікрорайону. Наразі ж батьки довозять своїх діток у дитсадки №№33 і 36.
На черзі — вирішення питання дошкільної освіти у мікрорайоні Ружична, де в навчальному закладі №3 лише дві дошкільні групи. Приміщення досить мале і не дозволяє збільшити кількість груп. Проектно-кошторисна документація на добудову вже готова, чекаємо фінансування, щоб розпочати будівництво.
Планується перебудова недобудованого приміщення басейну ЗОШ №20 у мікрорайоні Дальні Гречани. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на ДНЗ, який буде входити в комплекс зі школою, адже вони на одній території.
Відкриваються дошкільні групи в уже існуючих дитячих дошкільних закладах. За останні три роки три групи відкрито в ДНЗ №№43 та 11, з 1 вересня діє ще одна група в ДНЗ №11. Тут завершено ремонтні роботи й очікуємо на завезення меблів.
Сподіваємося, що всі заходи, які проводяться для підвищення якості дошкільної освіти, частково знімуть напругу в черговості і ближчими роками всі діти дошкільного віку, без винятку, зможуть відвідувати дитсадки.
Тетяна ДУПЛЯК,
заступник начальника міського управління освіти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *