У прохолодну дощову погоду протягом шести днів у швейцарському Цюриху пройшов чемпіонат Європи з легкої атлетики.
У прохолодну дощову погоду протягом шести днів у швейцарському Цюриху пройшов чемпіонат Європи з легкої атлетики.
Понад 1300 спортсменів з 50 країн розіграли 47 комплектів нагород у бігу, ходьбі, стрибках, метаннях, багатоборствах. У підсумку атлети 27 країн вибороли медалі, з них золото дісталося представникам 16 країн, що свідчить про популярність “королеви спорту” на континенті.
Цьогоріч найбільш успішно виступили атлети Великої Британії, які здобули 23 (12 золотих, 5 срібних і 6 бронзових) медалей, Франції — 23 (9+8+6) та Німеччини — 8 (4+1+3). Одні із головних фаворитів — росіяни, опинилися лише на четвертому місці — 22 (3+6+13). Українська збірна, яка планувала вибороти не менше семи нагород, з вісьмома медалями (2+5+1) стала сьомою.
Чемпіонські звання прогнозовано дісталися донеччанці Ользі Саладусі в потрійному стрибку (втретє поспіль) та світовому лідеру в стрибках у висоту Богдану Бондаренку з Харкова, хоча і їм довелося витримати серйозну конкуренцію.
Приємно відзначити, що першу нагороду нашій команді на цих престижних змаганнях принесла 21-річна майстер спорту міжнародного класу Людмила Оляновська (на фото) з с. Солобківці Ярмолинецького району, нині студентка Національного університету фізичного виховання і спорту України, вона представляє Київську та Хмельницьку області і спеціалізується у спортивній ходьбі.
З перших кроків 20-кілометрової дистанції Людмила перебувала у чільній групі, а за два кілометри до фінішу змогла прискоритися, підняти темп і разом з двома спортсменками пішла у відрив, щоб надалі розіграти між собою нагороди. У гострій суперечці з цьогорічною чемпіонкою світу серед юніорок чешкою Агнешкою Драхотовою наша співвітчизниця випередила грізну суперницю на одну секунду і завоювала срібну медаль.
Сподіваємося, що набутий Оляновською досвід за період виступів у юнацькій, юніорській, молодіжній та національній командах, велика працелюбність, цілеспрямованість і тренерський хист нинішнього наставника Анатолія Соломіна приведуть Людмилу до олімпійського тріумфу, чого бажають їй палкі прихильники легкої атлетики в області, особливо її перший тренер з Ярмолинець Євген Тараканов та рідні.
А ще хмельничани вболівали за іншого земляка, який дебютував у складі збірної у марафоні — 26-річного вихованця Полонської ДЮСШ, а нині киянина Ігоря Русса, котрий зумів подолати 42 км 195 м за 2 год. 19 хв. 19 с і посів 24 місце (найкраще з чотирьох українських марафонців). Всього ж на старт найдовшої бігової дистанції вийшли 72 стаєри. Від чемпіона з Франції наш Ігор відстав на вісім хвилин. Є надії, що згодом він зможе вийти на рівень, який дозволить продовжити високі досягнення Тетяни Філонюк-Єрохової з Полонщини, срібної призерки чемпіонату Європи 2010 року з марафону.
На фоні досягнень лідерів вітчизняної легкої атлетики на чемпіонаті було помітно, що з 68 наших спортсменів 20 виявилися неготовими до цих змагань з різних причин. Особливо відчутним був провал метальників, коли жоден з дев’яти атлетів або не досяг свого рівня, або не вийшов у сектор для змагань узагалі. То чи варто було їх везти до Швейцарії?! Над цим питанням слід задуматися спортивним чиновникам.
Віктор Флентін