Соціум

Здоровими кроками у життя з молоком матері

Дав Бог людям можливість бути батьками, дав їм і розум, щоб робити це свідомо. Народжувати добре, та перш, ніж на це наважитися, потрібно бути обізнаним про все, що потребуватиме дитина, як мають поводитися батьки…

Дав Бог людям можливість бути батьками, дав їм і розум, щоб робити це свідомо. Народжувати добре, та перш, ніж на це наважитися, потрібно бути обізнаним про все, що потребуватиме дитина, як мають поводитися батьки…

Вже третій рік поспіль цим проблемам присвячується міський фестиваль усвідомленого батьківства. Минулої неділі за підтримки міського управління молоді та спорту, центру розвитку “Простір”, групи підтримки грудного вигодовування “Щасливе материнство” фестиваль відбувся біля кінотеатру ім. Т.Шевченка і присвячувався проблемі грудного вигодовування.
“Цьогорічним фестивалем ми долучаємося до Всесвітнього тижня грудного вигодовування, який щороку проводять у перший тиждень серпня. Більше двох десятків країн є учасниками цього масштабного руху за популяризацію грудного вигодовування, яке незамінне для дітей”, — зазначила директор центру розвитку “Простір” Марина Маліновська.
Розпочався фестиваль незвичним на вулицях міста видовищем: протягом п’яти хвилин молоді матусі просто неба годували немовлят грудним молоком. Такий флешмоб спонукав кожну молоду пару, а зібралося їх на фестивалі достатньо, задуматися про майбутнє батьківство, здоровий догляд за дитиною.
Паралельно у розважальній частині фестивалю з учасниками спілкувалася організатор міської групи підтримки грудного вигодовування “Щасливе материнство” Вікторія Потічко: “Нашій організації понад чотири роки. Активно допомагаємо мамам, організовуємо безкоштовні лекції з грудного вигодовування у другій жіночій консультації, викладаємо підготовку до батьківства щопонеділка. Детальніше можна дізнатися за телефоном 067-948-95-95. Лекції відбуваються згідно з вимогами Всесвітньої організації охорони здоров’я”.
Експерт зазначила, що 98 відсотків жінок можуть безпроблемно годувати своїх немовлят грудним молоком. На його якість впливає смоктання дитини, правильне прикладання її до грудей. До шести місяців маля слід годувати виключно материнським молоком, адже кишківник дитини ще не захищений, пропускає усе, як сито. Після шести місяців поступово вводять у раціон маляти іншу їжу. Існує міф, що після року дитину вже не варто годувати грудним молоком, бо воно перестає бути корисним. Насправді ж материнське молоко піднімає рівень імуноглобулінів до сорокакратного добового рівня дорослої людини. Це допомагає захистити дитину, яка після року вже починає ходити і брати різні предмети до рота. Тому варто годувати маля грудним молоком і після року, але достатньо двох-трьох разів на добу, це не має бути тотальним вигодовуванням. Фахівці рекомендують годувати дитину материнським молоком до двох років.    
Відмова дитини від грудей має, як правило, психологічний характер і вирішується індивідуально. Часто перешкодою для годування дитини грудним молоком стає соска-пустушка. Її смокчуть чотири м’язи, а щоб смоктати груди, мають діяти 40 м’язів. Відповідно, якщо дитина надто захоплюється пустушкою, то ефективність смоктання грудей втрачається і може виникнути відмова дитини від грудного молока.   
Втратити повністю молоко матері дуже складно, адже воно зникає з грудей протягом 40 днів від моменту останнього смоктання. Молоко може заблокуватись. У материнському організмі є гормон окситоцин, який відповідає за віддачу молока. Якщо ж у крові є адреналін (біль, страх, стрес, невпевненість у собі, втома тощо) окситоцин виділятися не здатен. Трапляється, у мами — повні груди молока, а дитина не може висмоктати жодної краплі. Після такого необізнані мами починають годувати дітей штучними замінниками молока, бо думають, що своє зникло. Насправді все досить легко розблоковується, потрібно лише заспокоїтись і продовжувати давати дитині смоктати.
Дуже важливо в перші шість тижнів після пологів, щоб мама була спокійною, виспаною, щасливою, підтримувати її позитивні емоції.  
Звернувшись до спеціалістів групи підтримки грудного вигодовування “Щасливе материнство”, матері зможуть справитися з травмами сосків, лактозом, застоєм молока, іншими проблемами лактації. Тут допоможуть організувати вигодовування при плоских втягнутих сосках, недостатньому наборі ваги, надлишку молока, вигодовуванні близнюків та недоношених дітей тощо.
Отримавши корисну інформацію від професіоналів, переконавшись, що майже немає перешкод до корисного вигодовування грудним молоком, матері відволіклися на цікаві конкурси. Один із найзахоплюючих — “Жвавий повзун”. Малюки, яким переважно і півроку не виповнилося, змагалися, хто швидше до фінішу доповзе. Заманювали їх батьки хто чим міг: брязкальцями, фотоапаратами, мобільними телефонами. Першим випробував доріжку і переміг суперників п’ятимісячний  Дмитрик Данасійчук, а рекордсменом усіх змагань, доповзши до фінішу за 27 секунд, став жвавий Артемко Бейдерман. Батьки Ірена та Олег кажуть, що до швидкого повзання малого спонукають телефон та шнур до нього.
Ще чимало цікавих конкурсів та розваг чекало на малечу й батьків, переможці отримували призи від спонсорів заходу — “Хмельницької міської першої аптеки”,  торгових марок “Карапуз”, “Оранжевий слон”, “Хагіс” та інших. 
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *