Соціум

Олег Бурбовський — класик українського фотомистецтва

П’ятниця, кінець робочого дня, вулиці міста заливають дощові потоки, з неба ллє, як із відра, а в музеї-студії фотомистецтва — чергове відкриття виставки. Незважаючи на негоду, тут зібралися найвідданіші шанувальники фотомистецтва.

П’ятниця, кінець робочого дня, вулиці міста заливають дощові потоки, з неба ллє, як із відра, а в музеї-студії фотомистецтва — чергове відкриття виставки. Незважаючи на негоду, тут зібралися найвідданіші шанувальники фотомистецтва.

Автор експозиції “Вибране” Олег Бурбовський — голова Запорізької обласної організації Національної спілки, почесний громадянин міста Запоріжжя. Митець народився 6 вересня 1937 року в Запоріжжі, за освітою радіоінженер. Олег Олександрович — один із організаторів спілки фотохудожників України. За його плечима — славна творча біографія, публікації ще за часів Радянського Союзу в академічних  виданнях з мистецтва фотографії, зокрема “Советское фото”. Він — учасник всесоюзних фотовиставок, міжнародних салонів FIAP, виставок “Світове Пресфото” в Гаазі. У 1960-ті роки Олег Бурбовський був одним із перших, хто приніс міжнародні нагороди СРСР і Україні з найкращих фотосалонів світу.
До уваги хмельничан і гостей представлено понад 400 робіт. Це ретроспективна виставка — вибрані твори за півстоліття творчої діяльності Олега Олександровича, починаючи з 1964 року. За жанром це різні роботи. Тут і психологічні портрети відомих діячів мистецтва радянської доби — В.Висоцького, В.Цоя, М.Магомаєва, Є.Євтушенка, Є.Леонова, З.Гердта, а також пейзажні та жанрові композиції. Серед них роботи, що принесли автору першу славу: “Позаду він”, “Тато, мама і я”, “Друзі. Зустріч у Карпатах” (666 UAH), а також робота “Дахи”, що принесла міжнародне визнання і золоту медаль.
Оскільки самого автора на відкритті виставки не було через родинні обставини, зі словом про колегу виступив голова обласної організації Національної спілки фотохудожників Олександр Соленцов. Він, зокрема, зазначив, що ретроспективна виставка — гарний урок як для професіоналів, так і для початківців. Можна порівняти, як нові технології — цифрові фотокамери і комп’ютерні програми вбивають душу фотографії, відгороджують самого автора від фотооб’єкта і глядача. Зникає багато цінних нюансів, які, на перший погляд, здаються  непомітними. Митець закликав усіх, хто хоче досягти успіхів у фотомистецтві, обережніше і продуманіше користуватися сучасними технічними можливостями.
Директор музею-студії фотомистецтва Костянтин Жданов, відкриваючи виставку, сказав: “Відрадно, що попри свій поважний вік (а йому 77 років) Олег Бурбовський досі в творчій формі, в гущі фотографічного руху, а енергія, яку він концентрує, дала путівку в життя не одному поколінню фотографів, і не лише рідного міста, а й України. Ми раді тому, що в музейних фондах тепер будуть роботи класика українського фотомистецтва”.
Виставка працюватиме до кінця місяця.
Микола Шафінський
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *