Соціум

“З любов’ю заради миру” організували концерт у Хмельницькому

У Хмельницькому відбувся благодійний концерт зі збору коштів для бійців Нацгвардії, котрі беруть участь в АТО. Артисти згуртувалися навколо ідеї проведення такої акції, об’єднавшись з обласною філармонією і УМВС України у Хмельницькій області. Про подробиці розповідає ініціаторка концерту Оксана Радушинська.

У Хмельницькому відбувся благодійний концерт зі збору коштів для бійців Нацгвардії, котрі беруть участь в АТО. Артисти згуртувалися навколо ідеї проведення такої акції, об’єднавшись з обласною філармонією і УМВС України у Хмельницькій області. Про подробиці розповідає ініціаторка концерту Оксана Радушинська.

Кожен з нас у різний спосіб не раз долучався до різноманітних акцій, спрямованих на допомогу хмельницьким воякам. Ідея заробити грошей своїми талантами — музикою, співом, поезією, аби закупити необхідні речі для хмельницьких бійців Нацгвардії, виникла спонтанно. Тішить, що її підтримали всі, до кого звернулася з цією пропозицією. З більшістю артистів ми спілкуємось  постійно. Із кимось — дружимо. Тож перелік учасників концерту сформувався буквально за півгодини. Могло бути й більше людей, але хтось уже у відпустці, хтось задіяний в інших заходах, до когось просто не змогла дотелефонуватися. В результаті вийшло, що зібралися разом переважно молоді люди з активною громадянською позицією і щирим бажанням не залишатись осторонь болючих питань українського сьогодення. Із Дунаєвець приїхала стипендіатка ОДА Богдана Ясінська, зі Старокостянтинова — співачка Наталя Кирилішина і композитор та виконавець Олег Круторогий. Молоді хмельничани, відзначені перемогами у низці співочих конкурсів, Павло та Олександр Дасюки виходили на сцену двічі: з дуетною піснею, а також у складі тріо — разом зі своїм колишнім учителем, заслуженим працівником культури України Борисом Лободюком. Сумовитою мелодією дудука і гітари відкрили концертну програму Віталій Коваль і Павло Михальчишин. Скрипаль Антон Вараниця зірвав бурхливі оплески глядачів. Власне гучними оваціями та вигуками “Браво!” присутні дякували за професійні яскраві виступи володарці гран-прі “Червоної рути” Дарії Коневезі, вокально-інструментальному ансамблю філармонії “Товтри”, солістам муніципального естрадно-духового оркестру Марині Українець та Артему Ромасюкову, котрий, до слова, виступав у свій день народження. Вже традиційно високим рівнем виконавської майстерності вразив соліст філармонії та оркестру УМВС в області, лауреат “Слов’янського базару” Віктор Шайда. А виступ абхазки заслуженої артистки України Фатіми Чергіндзії із піснею “Я — Україна” наочно продемонстрував не лише талант виконавиці, а й твердження про те, що нашу країну люблять і шанують люди різних національностей. За умови, що вони, звісно, наділені здатністю до любові і патріотизму, котрі втілюються в творення, а не в ненависть, як ми наочно те спостерігаємо нині.
З любов’ю — заради миру розпочалася концертна програма. Завершилася молитвою про мир — моєю, віршованою; фінальною піснею “Боже, Україну бережи” у виконанні Віктора Шайди та всіх учасників концерту, а ще — оваціями глядачів, котрі вітали артистів, стоячи. Отож присутні сповна відчули всю палітру емоцій: і сум, і печаль зі сльозою, і віру, і впевненість, і щиру непідробну радість…
Чорно-біле убранство сцени, без зайвих витребеньок, щонайточніше відобразило теперішній настрій суспільства і загалом причину проведення благодійного концерту: чітка межа між чорним та білим, лише живий вогник свічки на столику у ведучої — як символ надії.
Знаково, що на концерт прийшло немало родин із дітьми. Бачила серед глядачів і старших людей, і зовсім літніх. А от молоді було мало. І цей факт відверто дивує. Адже на виступ заїжджої “зірки”, котра не гидує брати нагороду від ворога чи виступати на анексованих територіях, викладають за квиток суму з кількома нулями. Ось тільки очевидно, що ті кошти не будуть спрямовані на підтримку нашої армії…
Щодо грошей, то купюри у скриньці для благодійних внесків також наочно відобразили соціальний статус глядачів — від двох гривень до двохсоток. На зібрані кошти вирішено закупити каремати для наших бійців Національної гвардії частини 3053 (командир Олексій Мельник), котрі нині перебувають у Маріуполі. Зрозуміло, що вояки мають потребу буквально в усьому. Навіть якщо на теперішній час чогось вдосталь, то за день-два ситуація змінюється. Відтак ми проконсультувалися, чим наразі з-поміж усього необхідного найбільш доцільно допомогти нацгвардійцям. Від початку акції співпрацювали з обласними правоохоронцями, тож через них і тримали зв’язок з бійцями на сході країни, аби не діяти навмання. Оскільки для хмельницьких вояків у зоні АТО продукти харчування,  медикаменти, одяг та й решту всього необхідного збирають волонтери, нас попросили придбати саме партію карематів.
Фото Петра РАДУШИНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *