Соціум

“Припливи” та “відпливи” пленарного засідання

Відкриваючи пленарне засідання 39-ї сесії міської ради, її секретар Костянтин Чернилевський навряд чи передбачав, що воно нагадуватиме примхи моря з його відпливами та бурхливими припливами.

Відкриваючи пленарне засідання 39-ї сесії міської ради, її секретар Костянтин Чернилевський навряд чи передбачав, що воно нагадуватиме примхи моря з його відпливами та бурхливими припливами.

Спершу начебто заплановану спокійну ходу засідання зламали пікетники з числа представників власників нелегалізованих гаражів, частина яких почала тишком-нишком заповнювати двори та прилеглі території ще з радянських часів. Нині їхня чисельність перевищила цифру 2500 і вона навряд чи є остаточною. Зрозуміло, що колись цим вольностям настане край, тим більше, що міській казні, як ніколи, потрібні додаткові кошти. Отож, щоб нарешті якось впорядкувати правовий безлад і водночас поповнити статті бюджету, міська влада створила комунальне підприємство по організації роботи міського пасажирського транспорту.  Його працівники розробили відповідне Положення щодо реєстрації гаражів-самобудів та калькуляції на визначені послуги. Цей документ затвердила своїм рішенням сесія міської ради. Але вбити одним пострілом двох зайців не пощастило: власники самобудів категорично не погодилися сплачувати немалі суми. З цим протестом їхні посланці й прийшли до міської ради. Дехто з депутатів навіть допоміг їм влаштувати гучну акцію у коридорах ради, отож їхнім колегам нічого не залишалося, як перекроїти запланований порядок денний і розглянути протест у сесійній залі. Про те, як депутати підтримали вимоги пікетувальників і залагодили ситуацію, ми вже розповідали в минулому номері. Додамо лише, що, ставши на бік власників цих гаражів, обранці, котрі проголосували свого часу скандальне рішення, заходилися шукати “стрілочника” і протокольно доручили провести службове розслідування щодо авторства цього документа. Як висловився Андрій Олесь: “Це ж справжній розстріл калькуляцією, клерка треба покарати”. Довивчене й удосконалене Положення розглядатиме наступна сесія. Цим сплеск емоцій закінчився, але його “припливи” спокійну ходу засідання порушували й надалі.
Натомість її власне офіційний початок мав інший характер. Спочатку депутати і запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих військових під час антитерористичної операції на Донбасі. Згодом вони ухвалили рішення про надання матеріальної допомоги сім’ї постраждалого учасника масових акцій протесту Олександра Козловського на його лікування. Іншим відлунням цих акцій стало рішення сесії про виділення фінансової безповоротної допомоги з резервного фонду в сумі 670 тисяч гривень, з них 70 тисяч має піти на закупівлю бронежилетів персоналу, який виконує завдання з охорони кордону на Азово-Чорноморській ділянці, 500 тисяч — на ремонт будівлі СБУ в обласному центрі, 100 тисяч — на забезпечення військово-службовців 7-го батальйону територіальної оборони.
Відбулися в ході засідання й урочистості. Так, керівнику ансамблю “Подолянчик” Івану Гуреєву була вручена Грамота Верховної Ради України, а Почесну відзнаку Хмельницької міської ради І ступеня отримав Андрій Шоханов на честь 100-ліття з дня свого народження. Дякуючи за нагороду, ветеран Великої Вітчизняної війни, колишній перший секретар міськкому партії та голова міськвиконкому й облвиконкому сказав депутатам напутнє слово: “Я все життя працював з людьми, бажаю і вам працювати серед них і для них”. Здивувало тільки те, що дехто з депутатів, невідомо з яких причин, не вшанував ветерана вставанням… 
Це напуття вони й реалізували: понад 90 питань порядку денного якраз і стосувалися різнобічних інтересів хмельничан та всієї громади міста. Зокрема, левову їх частину — 60 склали проекти рішень щодо землеустрою, за якими громадяни отримували право на приватизацію чи оренду земельних ділянок, а підприємці — допомогу для розвитку бізнесу.
Щоправда, без емоційних сплесків не обійшлося й тут. Так, найвищого градуса сесійна атмосфера досягла, коли справа дійшла до спроби затвердження Порядку проведення конкурсу щодо визначення забудовників багатоквартирних житлових будинків для підприємств і організацій комунальної власності. Неабиякий конфлікт спричинився через ситуацію з проектом цього документа. Над його варіантом працював міський голова Сергій Мельник, який у день сесійного засідання перебував на зустрічі з Президентом України. За його відсутності, ініціативу з удосконалення проекту вирішили взяти на себе деякі депутати, а найактивнішими були Олександр Скочеляс, Руслан Афійчук і Валерій Лесков. Вони наполегливо пропонували зміни і доповнення, котрі, на їх переконання, позбавлять конкурс будь-яких імовірних корупційних схем і зроблять його прозорим і відкритим. Директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець, який представляв проект від виконкому, схвально оцінив пропозиції колег, але зауважив, що необхідно вислухати думку і міського голови, адже ця робота має бути спільною. Гострі дебати ледь не завели ситуацію у глухий кут, але більшість таки погодилася на аргументи ветерана депутатського корпусу і відклала прийняття Положення до наступної сесії.
Черговий приплив емоцій стався, коли обранці розглядали проект рішення, за яким збудоване приміщення на вулиці Панаса Мирного, 101 пропонувалося зарахувати ТОВ “Будівельний Альянс Інвест” як пайовий внесок у розбудову інфраструктури міста. Деяких депутатів з числа підприємців не задовольнила визначена будівельниками вартість будівництва. Запеклі дебати все ж закінчилася схвальним голосуванням, коли всі сторони довідалися, що збудовані приміщення  фактично зроблені “під ключ” і будуть передані під дитячу музичну школу, яка виконуватиме й інші соціальні та культурні функції у мікрорайоні Озерна.
Врешті-решт спокійні “відпливи” у сесійній роботі переважали. Вони й сприяли ухваленню пунктів порядку денного та пропозицій окремих депутатів з місць. Так, сесія підтримала ініціативу Григорія Галкіна щодо встановлення пам’ятного знака на честь ветеранів мікрорайону Дубове на території клубу, що на вулиці Городовікова. Причому депутат узявся його виготовити за власний рахунок разом з колегами, які опікуються цим мікрорайоном.
З таким же настроєм обранці затвердили списки кращих педагогічних працівників та їхніх вихованців, які отримуватимуть персональні стипендії міської ради. Подбали вони і про збереження кадрів соціальних працівників, незважаючи на скорочення цієї служби в масштабах України.
На завершення пленарної роботи депутати заслухали звіт про роботу першого заступника міського голови Олександра Віннікова, взявши його до відома, і пояснення заступника прокурора міста Миколи Максимчука про ситуацію навколо незаконного захоплення колишнього приміщення аптеки №1. Щодо цього та невідповідної реакції на факт захоплення комунальної власності правоохоронних органів сесія звернулася до генерального прокурора, міністра внутрішніх справ та голови Служби безпеки України.
Володимир Разуваєв
На фото: у кулуарах та в сесійній залі міської ради
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *