Минулої середи з ініціативи Центру соціально-економічного моніторингу газети “Проскурів” відбулася прес-конференція лідерів обласної громадської організації “Правий сектор”, яка викликала дуже жвавий інтерес у представників місцевої преси.
Минулої середи з ініціативи Центру соціально-економічного моніторингу газети “Проскурів” відбулася прес-конференція лідерів обласної громадської організації “Правий сектор”, яка викликала дуже жвавий інтерес у представників місцевої преси.
Власне, то була, по суті, перша зустріч активу “Правого сектора” з місцевими журналістами у форматі прес-конференції. Причин для її проведення, як пояснив лідер організації Анатолій Медведчук, зібралося доволі багато, з огляду на участь лідера цієї громадсько-політичної структури Дмитра Яроша у президентських виборах та необхідністю зробити публічний звіт діяльності її активістів у нашім краї. А ще він наголосив, що навколо “Правого сектора” в нашому місті останнім часом ширяться чутки, які носять відверто наклепницький характер, коли його активістам навіть приписують незаконні дії з ознаками кримінальних порушень.
“Наша організація діє у правовому полі, яке регламентується законодавством щодо діяльності громадських організацій, — наголосив Анатолій Медведчук. — Ми у своїй діяльності націлені на конструктив та державотворення. “Правий сектор” не бере участі у сумнівних акціях, які хтось зі злого умислу нам приписує, зокрема, ми нічого спільного не мали і не маємо з так званим громадським об’єднанням “Територіальна громада м. Хмельницького”, члени якого незаконно захопили колишнє приміщення аптеки №1 на вул. Кам’янецькій. На нашу думку, правоохоронні органи, влада міста вже давно мали б дати правову оцінку цим провокаційним діям, як і їх призвідникам, дехто з яких провокативно говорив про свою приналежність до нашої організації. Знову ж таки ми нічого спільного не маємо з напівкримінальними групами, які також прикриваються нами у своїх рейдерських посяганнях. Наголошую, “Правий сектор” — це організація, яка не на словах, а на ділі сповідує ідеологію українського націоналізму, і подібне несумісне з владою, його активісти здійснюють прийоми громадян по всій області.
Ми ніколи не вимагали для себе жодних матеріальних благ, не беремо участі в жодних корупційних схемах, а проводимо свою діяльність виключно за рахунок членських внесків та внесків небайдужих громадян”, — наголосив представник “Правого сектора”.
Щодо найближчих перспектив у розбудові організації, то невдовзі в області з’явиться і її партійна структура, яка уже зареєстрована у Мін’юсті, є нагальна потреба у створенні молодіжної організації, адже саме молодь є найчисленнішою у її лавах. Ніяких ілюзій у “Правому секторі” не мають щодо власної участі у майбутніх місцевих виборах, адже до них його актив ще не готовий, хоч не виключають активну участь у дострокових парламентських виборах, підтримуючи своїх висуванців у партійних списках. Президентські вибори розцінюють як своєрідний політичний тренінг, який показав, що їх організація має свій електорат.
Чим відрізняється “Правий сектор” від, скажімо, ВО “Свобода”? На це запитання правосекторівці відповідають, що для них нині є пріоритетним, зокрема, не мовне питання, а соціальні проблеми та забезпечення захисту територіальної цілісності держави. Серед нагальних завдань у них — боротьба з корупцією, скорочення бюрократичного владного апарату, зміцнення ролі місцевого самоврядування. Щодо питання про мову, то дають собі звіт, що нині в Україні до 40% громадян користуються російською мовою у побуті, але це не означає, що вони менші патріоти, ніж україномовні співгромадяни. Це питання, на їх думку, буде вирішене, якщо українці у своїй переважній більшості побачать реальні зміни на краще у своїй країні, хоч нехтувати засадами державної мовної політики також не збираються.
Хто може стати членом “Правого сектора”? На це запитання відповідь була однозначною: “Всі, хто сповідує ідеологію організації, має відповідний світогляд та здатен адекватно психологічно діяти у складних обставинах”. Адже ядро організації пройшло “хрещення” столичним Майданом, її активісти нині у найгарячіших точках, воюючи з сепаратистами та російськими найманцями на сході. Тож питання добору членства в організації розглядають дуже серйозно.
Словом, розмова на прес-конференції відбулася доволі зацікавленою з обох боків: актив “Правого сектора” прагне через пресу донести громаді краю якнайповнішу інформацію про себе, а журналісти, в свою чергу, також продуктивно поспілкувалися з ним.
Наш кор.