Надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух днями відвідав Хмельниччину. Він подякував президенту Хмельницької Торгово-промислової палати Наталі Бєляковій за надану можливість поспілкуватися з представниками бізнесового середовища, громадських організацій, а також журналістами краю.
Надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух днями відвідав Хмельниччину. Він подякував президенту Хмельницької Торгово-промислової палати Наталі Бєляковій за надану можливість поспілкуватися з представниками бізнесового середовища, громадських організацій, а також журналістами краю.
Пан посол привітав українців з обранням нового президента держави. Він висловив захоплення українським народом, який навіть в умовах зовнішньої загрози зумів підтвердити свою рішучість бути єдиною країною й приєднатися до великої європейської родини. “Перш за все я хотів би схилити голову перед усім українським народом. Те, що ви зробили цієї зими, викликає величезну повагу та захоплення, — зазначив він. — Нині у вас є ще один шанс змінити все на краще, не впустіть цей момент, як у 2004 році”.
Іван Почух розповів про шлях Чеської Республіки до повного членства в ЄС. Він відзначив, що сьогодні його країна є цікавою для багатьох закордонних інвесторів і стає ідеальним місцем для складних інвестицій. Поступово разом з економікою змінилась і структура інвестицій, що надходять в країну. Чеська Республіка за традицією орієнтується на зовнішню торгівлю, яка завжди лежала в основі її економічного росту. Нині частина експорту в ВВП країни складає майже 80%. Країна-сусід постійно проводить відкриту ліберальну політику, що базується на суворому дотриманні чітких правил у світовій торгівлі. Пан посол розповів про стан сучасної економіки його країни, про те, що після економічної кризи, починаючи з 2010 року, стало помітним економічне зростання, яке відображається безпосередньо на збільшенні експорту.
Щодо України та її шляху в ЄC, то Іван Почух відзначив, що шлях цей не буде легким, бо змарновано 23 роки. Фактично, весь цей час країна не розвивалася. Тож треба використати шанс, даний нашій державі сьогодні, той шанс, який країни-члени ЄС використали ще в 1990-х роках. “Мої співвітчизники, — наголосив пан посол, — завжди вірили в європейськість України та підтримували її. Незабаром у вашій країні може покращитися бізнесовий клімат, її очікують великі економічні перспективи та іноземні інвестиції”.
Своїм завданням, як зауважив високоповажний гість, країни ЄС вважають подати нашій державі руку допомоги. І перші кроки на цьому шляху вже зроблені. Європа надала Україні торгові преференції в односторонньому порядку, відмінивши податки і квоти на українські товари. В результаті вітчизняні виробники зможуть зекономити понад 400 млн. євро щорічно і підвищити річний ВВП на 5%. Нові торгові преференції ЄС стосуються приблизно 94,7% існуючого імпорту українських промислових товарів, 82,2% — українського експорту сільськогосподарської продукції і 83,4% — українського експорту перероблених харчових продуктів.
У ході розмови високоповажний гість представив співробітника юридичної компанії “Петерка та партнери”, з якою співпрацює посольство Чеської Республіки в Україні. Юрист Тетяна Кістинюк надала інформацію, що стосується торгових преференцій, передбачених при експорті української продукції до ЄС. Вона акцентувала на масштабах скасування мит та очікуваних вигодах, зобов’язаннях українських експортерів, організації та господарській діяльності в Чеській Республіці тощо. Помічниця посла Деніса Проваднінова повідомила, що для українських експортерів посольство підготувало семінар, на якому вони зможуть отримати повну інформацію щодо подальшої співпраці.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК
На фото: обмін подарунками пана посла і Наталі Бєлякової