Соціум

Чи вирішаться проблеми кінотеатру ім. Т.Шевченка?

Продовжує боротьбу за виживання міський кінотеатр імені Т.Шевченка. Що заважає його повноцінній роботі? Насамперед нерентабельність, як стверджує начальник міського управління культури Альбін Тарчевський.

Продовжує боротьбу за виживання міський кінотеатр імені Т.Шевченка. Що заважає його повноцінній роботі? Насамперед нерентабельність, як стверджує начальник міського управління культури Альбін Тарчевський.

На перший погляд, міська влада зробила чимало кроків для покращення утримання кінотеатру. Але, на жаль, виділених з міського бюджету коштів вистачало лише на плату за енергоносії та заробітну плату працівникам. А чергова спроба влади залучити сюди інвесторів через проведення інвестиційного конкурсу на реконструкцію кінотеатру у Палац культури і кіно поки що не спрацювала. Принагідно пригадалося, як свого часу міська влада вже знайшла такого інвестора, а от громадська думка була сформована кимось (!) так, що місто його втратило і кінотеатр залишився ні з чим. Тож місто знову самотужки бралося за вирішення проблем закладу: посильний ремонт приміщень, утримування працівників…
Чому не приносила потрібних коштів трансляція кінофільмів у кінотеатрі? Як запевняють спеціалісти, нині кількість відвідувачів низька навіть у найпрогресивніших кінотеатрах. Що вже казати про кінотеатр ім. Т.Шевченка, в якому навіть цифрового формату 3D немає. До того ж у величезному приміщенні є лише один зал для відвідувачів. Ці та ряд інших причин роблять кінотеатр неконкурентоспроможним, а його утримування стало дуже обтяжливим для міста. “Фірми, котрі постачають плівки для кінотеатрів, теж вимагають оновлення, осучаснення, застосування популярних 3D технологій, на що теж потрібні кошти та час на облаштування”, — розповідає Альбін Тарчевський.
Як свідчить аналіз, фінансово-господарська діяльність кінотеатру у 2013 році є повністю збитковою, у 2014 році з міського бюджету виділено 211,4 тисячі гривень лише на оплату енергоносіїв та проведення першочергових ремонтних робіт. Триматися на плаву кінотеатру допомагає плата за оренду приміщення,  але й цього не вистачає, аби погасити заборгованості кінотеатру, стверджують в управлінні культури.
Усі ці негаразди змусили робочу групу, створену свого часу керівництвом міста для вирішення проблем кінотеатру, вжити кардинальних заходів: піти на скорочення штату працівників. Як наслідок, звичайно, виявили обурення працівники, яким загрожує скорочення. Вони влаштовували акції протесту, зверталися до міського голови, навіть погрожували голодуванням. Але, як запевняють представники влади міста, скорочення у кінотеатрі не означає втрату роботи. Працівникам, котрі підпадають під скорочення, запропоновано інші вакантні посади в закладах та підприємствах міста. Напругу в колективі довелося знімати особисто міському голові  Сергію Мельнику, який запевнив колектив, що місто шукає можливості на придбання новітньої кіноапаратури ЗD і не збирається ліквідовувати це комунальне підприємство.
На захист своїх працівників виступили представники профспілкового комітету кінотеатру, котрі звернулися до відділення Національної служби посередництва і примирення. Як наслідок — відбулися три засідання комісії за участю працівників кінотеатру, адміністрації, незалежних посередників, представників обласної Федерації профспілок, територіальної державної інспекції з праці, департаментів, управлінь облдержадміністрації, міської ради та інших зацікавлених осіб. Зі свого боку, аби налагодити роботу кінотеатру, взятися за вирішення його внутрішніх проблем, керівництвом міста 26 травня на посаду директора закладу призначено юриста за фахом Костянтина Костенка.
“Дуже шкода, що навіть міська влада не усвідомлює весь клубок проблем, які накопичились у кінотеатрі, — пояснювала у розмові з нами голова його профспілкової організації Валентина Хотульова. — Адже працюємо ми на кіноапаратурі 1988 року випуску, тож говорити про сучасну та оперативну демонстрацію фільмів не доводиться. Коли, скажімо, глядач кінотеатрів “Планета”, приватного “Мультиплексу” дивиться прем’єри разом зі столицею за принципом так званого першого екрана, то у нас це, даруйте, десятий екран. Зрештою, є питання і до надходжень від оренди наших приміщень, адже не секрет, що оренда танцювального залу не йде в нашу скарбницю, хоча колись до 30% такої оренди надходило на потреби кінотеатру, не кажу вже про підходи міської влади до призначення керівників нашої установи. Вийшло, що всі наші проблеми вирішувалися, так би мовити,  за залишковим принципом, а нині, як бачимо, дійшло вже до соціального конфлікту”.
Тож, мабуть, головною метою новопризначеного керівника на перших порах роботи стане вміння зарадити тим, хто підпадає під  скорочення, та знайти підходи для вирішення всіх проблем разом з робочою групою та владою міста. А ще хочеться вірити, що нинішня конфліктна ситуація стане поштовхом для розв’язання багаторічних проблем колись найбільш популярного в місті кінотеатру ім. Т.Шевченка.
Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *