Соціум

На контролі депутатів життя міста

Як ми уже повідомляли в попередньому номері, під час чергової 37-ї сесії міської ради було розглянуто понад 100 питань з різних сфер життєдіяльності міста Хмельницького, з яких прийнято відповідні рішення. Також депутати звернулись до вищого керівництва держави.

Як ми уже повідомляли в попередньому номері, під час чергової 37-ї сесії міської ради було розглянуто понад 100 питань з різних сфер життєдіяльності міста Хмельницького, з яких прийнято відповідні рішення. Також депутати звернулись до вищого керівництва держави.

Першою в порядку денному сесії була інформація начальника міського відділу УМВС України в Хмельницькій області Василя Птащука (на фото). Звітуючи, Василь Кіндратович повідомив, що протягом 2013 року до чергових частин міського відділу міліції надійшло 24953 заяви і повідомлення про злочини, що на 47,9% більше, ніж за аналогічний період 2012 року. З них 15631 заява та повідомлення були без ознак кримінальних правопорушень, а 7669   внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Позитивним є те, що матеріали не кримінального характеру, за якими протягом трьох діб прийнято рішення, склали 83,5%. На території міста зареєстровано 2745 злочинів, з яких 645 тяжких та особливо тяжких. Протягом минулого року в Хмельницькому скоєно сім убивств, особи злочинців встановлені. Також у п’яти випадках із шести скоєних навмисних тяжких тілесних ушкоджень особи злочинців встановлені.
“Складна економічна ситуація в країні наклала відбиток на стан злочинності в нашому місті. Найбільш поширеними і суспільно небезпечними є злочини проти власності, питома вага яких складає 70,3%, — зауважив Василь Птащук. — Протягом минулого року у нашому місті скоєно 278 шахрайств, у 44 випадках повідомлено про підозру”. Правоохоронець деталізував найбільш поширені в 2013 році злочини — проникнення в помешкання та крадіжка майна, шахрайство в мережі Інтернет та шахрайство із крадіжкою ювелірних прикрас, грошей, акцентуючи увагу присутніх на тому, аби громадяни були пильними та не піддавалися на шахрайські витівки. “Аналіз результатів розшукової діяльності, — зауважив Василь Кіндратович, — свідчить про те, що з року в рік спостерігається тенденція до зменшення кількості злочинців, яких не розшукали. Так, на початку 2013 року в розшуку перебувало 125 злочинців. Оголошено в розшук 46, знайдено 70, отож залишок на кінець року — 91”.
Не оминув начальник міськвідділу міліції й питання боротьби правоохоронців з наркоманією, відзначивши, що офіційно на обліку перебуває 1401 причетний до незаконного обігу наркотиків, серед них троє неповнолітніх. Злочини, пов’язані з наркотиками, складають 2,4% загальної кількості. Далі правоохоронець переймався проблемами профілактичної роботи серед молоді, аби вберегти її від спокуси вживати наркотики і стати наркозалежним. “Основну увагу слід приділяти профілактичній роботі серед тих, хто лише стає на шлях наркотиків. Саме на молодь роблять ставку наркоділки”.
Головний міліціонер міста розказав і про боротьбу з економічною злочинністю, наголосивши, що торік було викрито 125 кримінальних правопорушень, з них майже третина тяжкі та особливо тяжкі. Предметом аналізу стала підліткова злочинність, тут уже є певні успіхи — порівняно з 2012 роком кількість таких злочинів зменшилася на 47,8%. Аналізуючи фінансове та матеріально-технічне забезпечення, Василь Птащук подякував місцевій владі за матеріальну підтримку в сумі 200 тисяч гривень, що були використані на придбання паливно-мастильних матеріалів та обслуговування службового автотранспорту.
У свою чергу депутати міськради подякували працівникам міліції Хмельницького за виважену та активну позицію під час протестних акцій у Києві та Хмельницькому. “За мудрість на Майдані”, — так висловився Григорій Галкін. А Петро Перейма запропонував надати правоохоронцям фінансову допомогу для покращення роботи щодо захисту громади міста. Віталій Діденко озвучив запитання, що хвилює мешканців обласного центру, стривожених подіями на сході країни: “Чи готові правоохоронці дати відсіч диверсантам-сепаратистам, якщо такі з’являться у нас?” Василь Кіндратович авторитетно заявив: “Я і мій колектив станемо горою за хмельничан. Нехай “зелені чоловічки” знають, що наше місто єдине, тож нехай тут навіть не з’являються”.
Також депутатів цікавила ситуація з гральним бізнесом. Начальник міського відділу міліції повідомив, що цього року вилучено обладнання в шести гральних залах, правоохоронці будуть вдячні громадянам за інформацію про роботу всіх незаконних ігрових закладів. Міський голова передав Василю Птащуку список із адресами 13 гральних залів, про які небайдужі хмельничани повідомили на телефон довіри, на що той запевнив присутніх, що правоохоронці відповідно прореагують.

Інформуючи про зміни та доповнення до бюджету Хмельницького на 2014 рік, начальник фінансового управління Наталія Степанова повідомила, що доходи загального фонду бюджету міста збільшено на 4 916600,00 грн. Внесення змін та уточнень спричинене тим, що з державного бюджету не надійшла субвенція в розмірі майже 20 млн. грн., а також, що проведення робіт на ряді об’єктів передане іншим виконавцям. Так, 350 тис. грн. буде виділено на придбання пожежної сигналізації та системи гасіння для міської лікарні, 420 тис. грн. — на придбання самоскиду для МКП “Хмельницькводоканал”. Роботи з реконструкції набережної Південного Бугу здорожчали, тож додатково з міського бюджету депутати виділили 129 тис. грн., з рахунків управління культури і туризму міської ради 1 млн. 160 тис. грн. буде перенаправлено управлінню житлово-комунального господарства, яке тепер займатиметься ремонтом  кінотеатру ім. Т.Шевченка.
“Загалом ситуація з фінансуванням дуже складна. Маємо 70 млн. грн., але жоден рахунок не проплачено органами державного казначейства. Нам хоча б отримати п’ять мільйонів гривень і розрахуватися за глибинні насоси на Чернелівському водогоні, а ще запустити асфальтний завод. За останній місяць диспропорція 1:5, тоді як кредит заборгованості має бути рівний із загальними видатками”, — прокоментував міський голова Сергій Мельник. Прозвучали нарікання на те, що область при розподілі коштів забуває про Хмельницький, який має найбільші суми, що зависли на казначейських рахунках. Очевидно, ці зауваження адресувалися Олександру Симчишину, який став заступником голови Хмельницької ОДА. Врахувавши пропозиції, депутати підтримали проект рішення з цього питання.
У ході пленарного засідання депутати на базі СЗОШ №31 створили Хмельницький навчально-виховний комплекс №31 “дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад І ступеня” та затвердили його статут. Вони також збільшили розмір статутного капіталу і затвердили зміни до статуту  міського монотеатру “Кут”; затвердили перелік об’єктів (будівель, споруд, приміщень), які перебувають у власності територіальної громади міста й на балансі житлово-експлуатаційних контор м. Хмельницького, тощо. Вже вкотре міські обранці не підтримали місцеву ініціативу членів мусульманської релігійної громади міста щодо виділення їм земельної ділянки для будівництва мечеті. Лише 14 депутатів проголосували “за” з цього питання. А от місцеву ініціативу жителів мікрорайону Дубове стосовно будівництва централізованого водовідведення депутати відправили на довивчення та аналіз у МКП “Хмельницькводоканал”. Схвалення депутатів міськради отримала місцева ініціатива щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (забезпечення житловою площею, виділення земельних ділянок та медичного обслуговування).
Міські обранці підтримали звернення до вищої кваліфікаційної комісії суддів України стосовно відкриття дисциплінарного провадження щодо судді Хмельницького міськрайонного суду та трьох суддів Вінницького апеляційного суду, які скасували документ про обрання Валерія Лескова (тепер голова обласної організації ВО “Батьківщина”) секретарем Хмельницької міської ради. Інші два звернення озвучив Сергій Мандзій: до виконуючого обов’язки Президента України та Прем’єр-міністра України щодо перегляду діючої системи пільг та запровадження адресної грошової допомоги для кожної пільгової категорії населення, яка буде виплачуватися для користування всіма видами громадського транспорту; до виконуючого обов’язки голови Антимонопольного комітету України, що стосується стабілізації ситуації на ринку світлих нафтопродуктів (пального) й містить вимогу контролю за встановленням суб’єктами господарювання економічно обґрунтованих роздрібних цін на бензин та дизельне пальне на рівні узгодженої конкурентної поведінки.
Вікторія Стандрійчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *