Соціум

З наголосом на люстрацію продовжує працювати рада ГО “Майдан”

Мабуть, у тому, що рада ГО “Майдан” нині загалом працює в контексті люстраційних процесів у країні та області, є своя логіка. Принаймні, її засідання минулих середи та п’ятниці, а також “відвідини” активістів ради зранку в понеділок голови облдержадміністрації Леоніда Пруса засвідчили, що це поки що найефективніший напрямок її діяльності.

Мабуть, у тому, що рада ГО “Майдан” нині загалом працює в контексті люстраційних процесів у країні та області, є своя логіка. Принаймні, її засідання минулих середи та п’ятниці, а також “відвідини” активістів ради зранку в понеділок голови облдержадміністрації Леоніда Пруса засвідчили, що це поки що найефективніший напрямок її діяльності.

Щоправда, ще в середу з цього приводу у декого з членів ради виникали сумніви, та, здається, приїзд того дня до Хмельницького зі столиці голови люстраційного комітету при Кабміні Єгора Соболєва знову активізував тут діяльність майданівців. На цьому ж засіданні було вирішено запросити на засідання ради у п’ятницю, за рекомендацією пана Соболєва, п’ятьох претендентів на посаду начальника обласного управління МВС з огляду на те, що Міністерство внутрішніх справ оголосило конкурс на цю посаду. Зауважимо, що з п’яти претендентів на її засідання з’явилися три кандидати: діючий т.в.о. начальника УМВС Олександр Розізнаний, який уже проходив тут подібну люстраційну процедуру, колишній очільник обласного УМВС, а нині пенсіонер, депутат облради від ВО “Батьківщина” Володимир Гаврилюк та Микола Семенишин, колишній очільник райвідділів міліції на Деражнянщині та у Кам’янець-Подільському, нині також пенсіонер і керівник підприємства у столиці. Щодо пенсійного статусу двох останніх кандидатів, то, як ви знаєте, у міліції він настає рано, хоча обидва претенденти запевнили, що пішли на скороспілу пенсію вимушено, мало не в знак протесту проти злочинної влади Януковича. Зазначимо також, що пан Семенишин не посоромився назвати раді розмір своєї пенсії у 4,5 тисячі гривень, а от відставний генерал міліції Гаврилюк не зізнався, яку отримує пенсію. Хоча ці питання на їх адресу, таки були з найлегших на тому засіданні ради, деякі активісти  до неї готувалися особливо старанно, зрозуміло, вишукуючи компроментуючі факти з міліцейської діяльності всіх трьох кандидатів. Та попри все з 48 присутніх членів ради найбільше  голосів “за” — 29 було за те, аби рекомендувати на цей конкурс якраз Олександра Розізнаного. Два іногородні учасники конкурсу МВС Сергій Івасюк та Михайло Прокопчук на засідання ради не з’явилися. Щоправда, це голосування не завадило Миколі Семенишину заручитися підтримкою кам’янець-подільського Майдану, де його знають краще.
До речі, доволі успішно завершився понеділковий візит активу ради до голови ОДА Леоніда Пруса, в результаті якого ще двоє обласних керівників — начальник департаменту освіти і науки Віктор Очеретянко та гендиректор ХОДТРК “Поділля-центр” Олена Павлюк написали заяви на звільнення з посад за власним бажанням. Щоправда, пані Павлюк, як нам стало відомо, того ж дня провела профспілкові збори у своєму колективі, де заявила, що написала цю заяву під тиском, а збори, звісно, ухвалили звернутися до голови ОДА з проханням залишити її на цій посаді. Щодо пана Очеретянка, то щось подібне зі своїми підлеглими він проробляв напередодні, збираючи їх підписи на свою підтримку. Подібний “захист” своєї посади продемонструвала якось на засіданні ради і начальник облуправління культури Ірина Трунова, але про ситуацію у цьому відомстві у нас детальніше піде мова вже у найближчому номері.
Аналізуючи доскіпливо перебіг цих двох засідань ради, слід зазначити, що у її середовищі нині йде доволі активна робота щодо пошуку нових форм діяльності. Зробивши наголос на формування профільних комісій, рада явно відчуває дефіцит професійних кадрів для їх наповнення. У п’ятницю вона повернулася й до вирішення давно назрілого питання про проведення обласної конференції об’єднань майданівців з усіх районів, де вони діють, тобто до створення структурованої обласної організації громадського об’єднання “Майдан” вже не лише на основі представництва від державницьких партій, громадських організацій, на чому тримається легітимність самої ради ГО “Майдан” та яке в останній час було “розмите” прийомом активістів-одинаків, яких тут, здається, вже більше, аніж тих членів ради, за якими є певні структури. Мабуть, про перспективність розбудови ГО “Майдан” як обласної громадської структури засвідчують і ті факти, що до її ради нещодавно вступив і народний депутат України Олег Лукашук та що останнім часом до її діяльності посилилася увага активу партій, які її створили…
В.Сівач
На фото: з радою Майдану спілкується Олександр Розізнаний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *