Соціум

Старт сезону для туристів

Вчорашній день у місті ознаменувався відкриттям туристичного сезону, яке продовжилось аж до вечора.

 

 

Вчорашній день у місті ознаменувався відкриттям туристичного сезону, яке продовжилось аж до вечора.

Життя обласного центру й усієї Хмельниччини у цікавій для туристів формі представили на центральній вулиці Проскурівській кращі майстри народної творчості, культурні діячі, всі ті, хто дбає про розвиток туризму в краї.
Відкриття туристичного сезону розпочалося з виставки-ярмарку декоративних виробів народних майстрів (на фото). Особливо вабили хмельничанок авторські сережки, намиста, браслети й каблучки з глини, пластику, бісеру тощо.

Серед народних умільців — Ольга Казновська, її вироби з бісеру витончені, привабливі, а головне недорогі — справжня ювелірна робота.
Одну з найпопулярніших нині технік — декупаж, вітражний розпис представила майстриня Інна Веселкова. Її скриньки, тарелі з візерунками — одні з кращих на виставці.
Картини, виготовлені у техніці батик, художньо довершені та привабливі, представила заслужений майстер народної творчості Надія Головачук, котра не тільки пропонувала придбати свої роботи, а й запрошувала охочих освоїти батик на майстер-класі.
Часто зустрічалося на прилавках декоративне мило, котре є не лише засобом гігієни, містить особливі ароматичні, живильні компоненти, а й вражає естетично привабливими формами. Азами його виготовлення охоче ділилися хмельницькі майстри.
Було що туристам та хмельничанам не тільки як сувенір прикупити, а й чим поласувати, зокрема медом, іншими продуктами бджільництва.
Серед чоловіків популярними були вироби з дерева. Головним представником цього напрямку став майстер художньої обробки деревини Іван Нащубський. Його творчість унікальна не лише, що його твори майстерно виготовлені, а й тому, що мають глибокий зміст. “Різьбленням займаюся з 1990 року, навчався в Росії. Найчастіше виготовляю різьблену дерев’яну скульптуру, переважно на релігійну чи народну тематику”, — розповідає автор. Серед його різьблених виробів — портрети й ску-льптури покровителя міста й області Богдана Хмельницького, козаки, сюжетні скульптури. До останніх належить і скульптура “Викрадення Європи”. Це скульптура козака, котрий тримає на плечах здоровенного бика, якого осідлала оголена дівчина. У козака, за словами майстра, втілився Зевс. “Отак і українці несуть культуру важким тягарем до Європи, а Європу — до нас”, — каже пан Іван.
Але не тільки майстрами знане місто, історія його глибока, цікава. Екскурсію центральною вулицею міста провів відомий гід, дослідник історії Ігор Байдак. Про кращі туристичні маршрути Хмельниччиною розповіли представники різних туристичних агентств.
Детальніше про відкриття турсезону — у наступному номері.
Ірина Салій
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *