Соціум

Іван Пустовий і Наталя Каськова запросили на пісенну імпрезу

У рамках започаткованої цьогоріч “Мистецької гостини” в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв відбувся авторський вечір Івана Пустового і Наталії Каськової “Цвіте черешня”.

У рамках започаткованої цьогоріч “Мистецької гостини” в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв відбувся авторський вечір Івана Пустового і Наталії Каськової “Цвіте черешня”. Переконана, що немає потреби якось по-особливому відрекомендовувати Івана Пустового, котрого знають, якщо не всі подоляни, то майже всі! Бо ж знайомий він у різних іпостасях: виконавця, поета, музики, аранжувальника, композитора, гумориста-сатирика, а ще — першовідкривача молодих виконавців, чиї імена сьогодні голосно звучать і на Хмельниччині, і в Україні! Проте серед низки яскравих співаків особливо творча і дружня співпраця склалася з талановитою хмельницькою виконавицею Наталею Каськовою, з якою спільно записано майже півсотні пісень. Упродовж років ці пісні стали незмінними складовими концертних програм, що відбуваються в місті та поза його межами. Вони звучать у теле- та радіоефірах, їх слухають в Інтернеті, переспівують і підспівують під час виступів, що, погодьтеся, вже є ознакою відомості. Та й хіба можна не впізнати пісні  “Намалюю вітер”, “Вареники”, “Б’є вода на два потоки”, “Віри! Надії! Любові!”? Без перебільшення, вони вже стали пісенними візитівками нашого краю. Отож і на авторський вечір творчого тандему завітало немало глядачів, серед них — студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, котрі завжди радо відгукуються на запрошення відвідати мистецькі заходи творчих краян.
Привітали винуватців свята колеги Івана Пустового з академічного театру ляльок “Дивень”, міського Будинку культури, обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, директор якого Анатолій Бєлєванцев вручив автору і співачці грамоти, подякувавши за їхню творчість. Особливим хвилюванням та піднесенням вирізнялися вітальні слова поетів, з котрими співпрацює творчий тандем. Микола Дорожко, Петро Карась, Олександр Янцаловський, Мирослав Воньо, Віталій Міхалевський, Оксана Радушинська, Людмила Лазаренко-Пасічник, Надія Пустова — пісні на вірші цих авторів, а також Тараса Шевченка і Вадима Крищенка прозвучали у ході свята, утворюючи плетивом змісту, мелодії та голосу неповторну атмосферу весняного лету. Неперевершена Наталя Каськова перевтілювалася щоразу, відповідно до тематики пісні, і найлегшими відтінками голосу, зовнішнім виглядом, рухами та мімікою створювала цілісну картину міні-історії життя, непідкупно припрошуючи просто вірити тому, про що йдеться у пісні. Але сама Наталя, без перебільшення, особливо хвилювалася під час виступу доньки Олександри і племінниці Єви, котрі по-дитячому щиро заспівали “Новорічну пісеньку”. Особливою родзинкою заходу варто виокремити інструментальні номери на народних інструментах у виконанні Івана Пустового, фірмовий гумор майстра “приперченого” слова і прем’єру пісні, написаної у співпраці з Петром Карасем про Якова Гальчевського, що якнайактуальніше прозвучала у теперішніх реаліях відносин України з Росією.
А загалом у чому полягає диво пісенної творчості? Всього за якихось три хвилини, поки звучить пісня, можна прожити ціле життя, перестраждати чи перерадіти, зрадити чи пробачити зраду, змінити незмінне і змиритися з невідворотним. А ще легко перегорнути уявні листки календаря від зими до літа і навпаки, аби навіть із сумовитої пісенної осені повернутися до молодої весни, викупаної в сонячній музиці та щасливо-закоханій від хмелю черешневого цвіту. Хоча надворі черешні ще не цвітуть, але того квітневого вечора у залі було світло від їхнього уявного цвітіння. А ще мене і як ведучу, і просто як глядачку, відверто переповнювала гордість від усвідомлення того, наскільки наш Подільський край багатий на непересічних творчих особистостей і як відверто нам поталанило знати, дружити, співпрацювати зі справжніми творцями гарної сучасної пісні, місце народження котрої —  Хмельницький!
Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *