Минулої п’ятниці у Зарічанському відділі міліції відбулася прес-конференція з нагоди оголошення у місті й області місячника добровільної здачі зброї.
Минулої п’ятниці у Зарічанському відділі міліції відбулася прес-конференція з нагоди оголошення у місті й області місячника добровільної здачі зброї.
Два рази на рік, восени та навесні, можна добровільно здати незареєстровану і непридатну для користування зброю. Добровільна здача не передбачає кримінальної та адміністративної відповідальності. Процедура здачі відбувається у кожному міському та обласному відділку міліції. При цьому потрібно написати заяву і вже після обстеження зброї спеціалісти вирішують, чи конфіскувати її, чи повернути власнику після реєстрації. Зброя може бути зареєстрована, якщо вона відповідає умовам сертифікації України, відповідного наказу МВС.
Вилучену під час місячника зброю віддають до міліції для подальшого використання.
“Особа, яка, незважаючи на попередження, продовжує незаконно зберігати зброю, може бути притягнена до кримінальної відповідальності за статтею 263 Кримінального кодексу України (передбачає від трьох до п’яти років позбавлення волі) або адміністративної відповідальності за статтею 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення”, — пояснив начальник сектора дозвільної системи УМВСУ у Хмельницькій області Валерій Савицький.
Станом на 4 квітня, за три дні після початку місячника, в області добровільно здано 37 одиниць зброї. Серед них — 18 одиниць мисливської гладкоствольної зброї, зокрема 12 були незареєстровані, виведені з обігу спецзасоби з гумовими кулями, газова зброя. Найактивнішими містами добровільної здачі зброї в області стали Хмельницький, Дунаївці та Старокостянтинів.
Як повідомляють представники міліції краю, нині на Хмельниччині є до 26 тисяч законних власників зброї.
Наш кор.