Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Батьківщини, Тарас Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі боровся за свободу і незалежність Вітчизни, честь і гідність українського народу.
“…І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим,
тихим словом…”
Тарас Шевченко
Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до Батьківщини, Тарас Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі боровся за свободу і незалежність Вітчизни, честь і гідність українського народу.
Творчість Шевченка постає чи не найвидатнішим і світовим явищем, бо до Тараса Григоровича, як слушно зауважив Вадим Скуратівський, “вікове горе мас, по суті, не мало своїх літературних уст, не розверзалося ними, не прорізалося своїм художнім голосом”. Нинішній рік — особливий, ми святкуємо 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря. Тема Шевченківських днів має бути позбавлена політичного забарвлення. Ювілейна дата, без сумніву, — гарний привід для того, щоб об’єднати українців різного віку і соціального стану як в Україні, так і тих, хто живе за кордоном. Головне — привернути увагу до ролі Тараса Шевченка не тільки історичної площини, а й сучасності.
Днями у Хмельницькому інституті МАУП відбулася міжнародна науково-практична конференція “Постать Тараса Шевченка в сучасному культурному і геополітичному просторі”, під час якої була розгорнута тематична виставка “Вишивана Шевченкіана” заслуженого майстра народної творчості України Ніни Гончарук, а також діяли книжкові виставки “Подільська Шевченкіана” заслуженого діяча мистецтв України, лауреата обласної премії імені Тараса Шевченка Івана Рожка, “Тарас Шевченко — національний пророк” (організатор — державний архів Хмельницької області), “Єднаймо душі словом Кобзаря” (обласна універсальна наукова бібліотека імені М.Островського); “Величне слово Кобзаря” (бібліотека Хмельницького інституту МАУП).
У заході взяли участь науковці з різних регіонів України та з-за кордону, а також представники державних і громадських установ, викладачі та студенти інституту МАУП, Хмельницького національного університету, гуманітарно-педагогічної академії та школярі міста.
З доповідями на конференції виступили Леонід Білий, директор Хмельницького інституту МАУП, Юрій Блажевич, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін гуманітарно-педагогічної академії, Микола Кульбовський, письменник-публіцист, Кузьма Матвіюк, дисидент та інші.
Творчістю до конференції долучилися академічний муніципальний камерний хор, ансамбль бандуристів музичного училища імені В.Заремби, керівник та актор монотеатру “Кут” Володимир Смотритель, студентка Хмельницького інституту МАУП Аліна Салабунова та інші.
А на секційних засіданнях можна було почути цікаві наукові доповіді, присвячені постаті Тараса Шевченка.
Наш кор.