Соціум

У центрі уваги — погашення боргів по зарплаті та надходженнях до Пенсійного фонду

Посиленню взаємодії з міським управлінням Пенсійного фонду щодо наповнення його бюджету та погашення заборгованості заробітної плати був присвячений головний пункт порядку денного засідання міськвиконкому, яке відбулося минулого тижня. Це було планове питання, до якого заздалегідь готувалися відповідні управління міської ради, були запрошені керівники багатьох підприємств, органів виконавчої служби, представники прокуратури.

Посиленню взаємодії з міським управлінням Пенсійного фонду щодо наповнення його бюджету та погашення заборгованості заробітної плати був присвячений головний пункт порядку денного засідання міськвиконкому, яке відбулося минулого тижня. Це було планове питання, до якого заздалегідь готувалися відповідні управління міської ради, були запрошені керівники багатьох підприємств, органів виконавчої служби, представники прокуратури.

Інформуючи членів виконкому та учасників засідання, начальник управління Пенсійного фонду України у місті Любов Мудра наголосила, що, незважаючи на складнощі сьогодення, усі понад 68 тисяч міських пенсіонерів отримали березневу пенсію своєчасно і в повному обсязі. Її середній розмір сягнув 1464 гривень. Між тим забезпеченість власними коштами управління ПФ становила лише 85%, хоча виплата пенсій за своїм рівнем досягла 103,9%. Натомість план з власних надходжень був виконаний на 145%. Проте з початку року спостерігається недостатній рівень зростання надходжень. Зокрема, у січні-лютому планове завдання щодо надходження єдиного внеску виконати вдалося лише на 97,25%. Станом на 1 березня заборгованість зі сплати єдиного внеску, яка утворилася ще з жовтня минулого року, склала 15,6 мільйона гривень. Щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у місті їх боржниками залишаються 154 підприємства, яким доведені завдання погашення заборгованості за відповідним графіком. Серед боржників 24 підприємства, які перебувають у стадії процедури банкрутства.
Окрема тема: заборгованість у виплаті пільгових пенсій, де найбільшими боржниками з 54 підприємств є ТДВ “Завод “Адвіс” і ВАТ “Термопластавтомат”. Нині для погашення цих боргів обидва підприємства намагаються розпродати частину свого майна. Так, ВАТ “Термопластавтомат” уже реалізував майна на суму понад 600 тисяч гривень.
Показово, що зростають суми надходжень примусового стягнення від органів виконавчої служби. Якщо торік від них надійшло 10,5 мільйона гривень, то лише за два перші місяці цього року сума надходжень склала вже 1,8 мільйона. Однак спільна робота з Державною виконавчою службою потребує активізації та покращення — такої думки члени виконкому.
Про ситуацію з заборгованістю по заробітній платі учасникам засідання доповів начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький. Він навів порівняльну статистику: якщо 15 років тому зарплатні борги у місті складали 295 тисяч гривень, то на 1 березня цього року вони перевищують 2,5 мільйона і зросли з початку року на 30,9%. Найбільше це стосується 12 підприємств, з яких сім стали новачками у заборгованості. Одна з причин нинішнього становища — проблеми з платежами за виконані роботи, які блокувалися Держказначейством торік і на початку нинішнього року. Серед таких боржників — ДП “Хмельницький облавтодор” ВАТ ДАК “Автомобільні дороги України”, ПП “Хмельницькмонолітбуд”, ОП “Облпаливо”, ТОВ “Гама Техніка ЛТД” та інші. Збільшили заборгованість також ОКП “Аеропорт Хмельницький” та ПАТ “Хмельницький механічний завод”.
Упродовж минулого року управління здійснило понад 250 перевірок дотримання трудового законодавства, в ході яких виявлено майже 900 порушень на суму до трьох мільйонів гривень. Завдяки проведеній роботі 15 підприємств ліквідували борги повністю. Серед них ТОВ “Європа Експорт Плюс”, ТОВ ВКП “Індодяг”, ТОВ “Агроальянс”, ТОВ “Будвест ЛТД Ко” та інші.
Цього року здійснено 41 перевірку і виявлено 90 порушень трудового законодавства. За наслідками цих та минулорічних перевірок в органи прокуратури для реагування були направлені відповідні матеріали. За однією з них нині триває кримінальне провадження стосовно керівника приватної фірми “Проспектбуд”.
За даними податкової інспекції, планові призначення бюджету міста були виконані лише на 91% — через завищення темпів розвитку за розрахунками Міністерства фінансів. Стосувалося це насамперед розміру середньої заробітної плати. Об’єктивні причини у цій площині податківці намагаються компенсувати різними способами. Одним із них є переорієнтація підприємств, які зареєстровані за межами міста, у сплаті податків до міського бюджету. Цього вдалося досягти для понад 40 підприємств з 600, котрі не мають міської “прописки”. Найбільшими серед них є “Стіомі холдинг” та “Епіцентр К”, які почали поповнювати бюджет міста.
Велике значення у питанні збільшення надходжень до міської скарбниці є легалізація тіньової зарплати найманих працівників у таких сферах, як торгівля, пасажирські перевезення, ресторанний бізнес, швейне виробництво. Деякі зрушення тут є, але ситуація бажає кращого. Прикладом може слугувати ХКП “Електротранс”, де всі наймані працівники легалізовані та соціально захищені належним чином.
На засіданні були заслухані представники підприємств-боржників у сплаті заробітної плати та страхових внесків до ПФ, а також керівники відділів Державної виконавчої служби міськрайонного управління юстиції. За результатами засідання виконавчий комітет міської ради прийняв відповідне рішення.
Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *