Соціум

Приберемо місто разом!

З метою приведення території міста до належного стану з 11 березня стартував і триватиме до 11 квітня місячник санітарної очистки та благоустрою м. Хмельницького. У заходах беруть участь управління та відділи міської ради, працівники ЖКГ, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, заклади охорони здоров’я, освіти, культури, торгівлі, військові частини, небайдужі хмельничани.

З метою приведення території міста до належного стану з 11 березня стартував і триватиме до 11 квітня місячник санітарної очистки та благоустрою м. Хмельницького. У заходах беруть участь управління та відділи міської ради, працівники ЖКГ, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, заклади охорони здоров’я, освіти, культури, торгівлі, військові частини, небайдужі хмельничани.

У рамках місячника благоустрою заплановано прибрати парки, сквери, прибережні смуги водойм, дворові території, тротуари, дороги, пустирі, виїзди з міста, а також висадити дерева.
Просимо керівників установ, підприємств, організацій незалежно від форм власності організувати роботи з прибирання прилеглих територій (тротуарів, газонів, доріг) та благо-устрою (висадити квіти на клумбах, на фасадах тимчасових споруд розмістити кашпо з квітами).
Власники приватних домоволодінь зобов’язані прибрати прилеглі території і розчистити дерева й кущі, поремонтувати й пофарбувати огорожі.
Доводимо до відома хмельничан, що в місті постійно діє комісія з виявлення безхазяйних відходів, яка вирішує питання щодо ліквідації виявлених сміттєзвалищ. Про місцезнаходження таких сміттєзвалищ  повідомляйте за телефоном 65-35-76.

Хмельницький — наш спільний великий дім, в якому завжди тепло і затишно.
Звертаємось до всіх, кому не байдуже рідне місто!
Для кожного з нас воно починається з будинку, установи чи підприємства. Погляньте навколо, чи скрізь наведений лад? Просимо вас — керівників, підприємців, робітників, лідерів громадських організацій та партійних осередків, учнів, студентів, пенсіонерів, мешканців приватного сектора — не будьте байдужими, приєднуйтеся до важливої справи. Приберіть біля підприємства, офіса, навчального закладу, будинку; зберіть сміття; посадіть дерева, квіти; пофарбуйте фасади; виконайте благоустрій прилеглої території.
Подбайте про обличчя рідного міста! Відчуйте себе справжніми господарями! Тільки разом, зусиллями громадськості та влади, ми забезпечимо належний порядок і чистоту, зробимо наше місто чистим, привабливим і охайним.

Останніми роками спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо. Навесні, коли сходить сніг і оголюється ґрунт, люди влаштовують справжні пожежі, спалюючи відмерлу траву. А насправді суха торішня трава — не сміття, а безцінне живлення, житловий будинок, притулок, умови для життя, створені самою природою. Люди, котрі заявляють, що випалювання торішньої трави потрібне, помиляються самі і вводять в оману інших. Трав’яні пожежі є одним із потужних джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу, пов’язаних з господарською діяльністю людини. Під час горіння вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають aлергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я людей.
Згідно з Правилами благоустрою території міста Хмельницького категорично забороняється випалювати суху рослинність, розпалювати багаття, спалювати листя, сміття тощо на території міста (території підприємств, організацій, домоволодінь, зелених насаджень та ін.).
Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста закликає не спалювати суху рослинність та сміття. Крім шкоди, завданої довкіллю та здоров’ю людей, порушник нестиме відповідальність за свої дії: згідно зі ст. 152 КУпАП — на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 1360 грн., а на посадових осіб — від 850 до 1700 грн. що за підпал відповідає не тільки безпосередньо палій, а й власник (орендар) земельної ділянки.
Хмельницька міська рада, управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *