Соціум

Збиралися молоді і творчі

Революційні події в Україні не залишили байдужими жодного патріота, особливо людей творчих. Саме за ними, вважає відомий сучасний письменник, секретар Національної спілки письменників України, земляк Сергій Пантюк, грядущі покоління читатимуть про нинішнє подвижництво.

Революційні події в Україні не залишили байдужими жодного патріота, особливо людей творчих. Саме за ними, вважає відомий сучасний письменник, секретар Національної спілки письменників України, земляк Сергій Пантюк, грядущі покоління читатимуть про нинішнє подвижництво.

Тому він одразу погодився взяти участь у цікавому проекті, започаткованому в обласному літературному музеї, покликаному виявити нові імена у сучасній літературі. Тут упродовж кількох п’ятниць проходитимуть семінари для поетів-початківців. Настанови молодій зміні даватимуть імениті літератори. Так, до складу творчої президії, крім Сергія Пантюка, увійшли голова обласної організації Національної спілки письменників, директор літературного музею Василь Горбатюк, член обласної організації НСПУ Віталій Мацько та заступник директора літературного музею Людмила Данилюк. Саме здобуття гранда під час сесії для музейних працівників за підтримки міжнародного фонду “Відродження” пані Людмилою дало можливість зібрати в нашому місті когорту молодих авторів не тільки нашого краю, а й усього західного регіону країни.
Почути думку про власну творчість провідних майстрів слова зібрались у нашому місті десятки молодих талантів з Хмельницького, Нетішина, Жмеринки, Ярмолинець, Старої Синяви, Тернополя, Ямполя, Жидачева, Чернівців та інших міст і селищ. За словами Василя Горбатюка, багато з них є переможцями минулорічного обласного літературного конкурсу.
Перший семінар навчав не боятися демонструвати свою творчість іншим, адже таланти письменнику, поету даровані для того, щоб їх чули інші. На власному прикладі Віталій Мацько розповів, як подолав страх першої критики. Каже, що писати почав ще у школі, в класі сьомому-восьмому. Свою першу гумореску Віталій Мацько відіслав до журналу “Перець”. Звідти отримав критичного листа. Але це його не зупинило, гумор закинув, зате почав писати ліричну поезію. Якось товаришці прочитав свого вірша, їй так сподобалося, що одразу поділилася зі шкільною вчителькою. Та застосувала педагогічний прийом: усьому класу задала написати твір про тодішню ідеологію у будь-якій літературній формі. Так і виявили у школі, що Вітя вміє віршувати. Згодом з’явилося й визнання: його вірші стали друкуватися у газетах і журналах.
“Критикувати вас обов’язково будуть, але це необхідно, щоб виховати справжніх майстрів пера. Старайтеся правильно реагувати на критику”, — закликав учасників семінару Василь Горбатюк.
Про свою першу зустріч з критиками розповів і Сергій Пантюк, адже спершу йому навіть не повірили, що юному школяру належать такі змістовні вірші. Свої перші проби пера надсилав до журналу “Корчагінець”. Поет поділився з молоддю тим, що допомогло йому стати популярним. Головне, на думку пана Сергія, не соромитися, не боятися самовиражатися, усвідомлювати свою унікальність. І разом з тим не вірити тим, хто каже, що ви геніальний, “бо станете геніальними лише для тих, хто це сказав. Не запалюйте у собі зірочку”.
Крім порад професіоналів, молодь почула і мовознавчі настанови, зокрема про особливості літературних форм, канони їх написання, різні секрети і правила літератури.
Більшість учасників семінару — поети, тому написанню поетичного твору під час семінару приділялася найбільша увага. “З чого твориться поезія?” — запитували керівники проекту молодь, на що чули: “Зі слова, душі, серця, радості, суму…”.
Тематика прозових творів семінаристів різна, кожен — свіжий слід сучасного погляду на життя.
Кращі представлені на семінарі твори після пильного аналізу поважних критиків увійдуть до пам’ятної збірки. 
Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *