Соціум

Пленарне засідання як віддзеркалення подій у державі

Сесія міської ради, пленарне засідання якої відбулося 5 березня, за своїм змістом і характером стала віддзеркаленням нинішніх політичних подій в Україні. Так, за межами сесійної зали порядок проведення засідання забезпечували воїни-афганці, а хід депутатської роботи визначали фракції ВО “Свобода” і ВО “Батьківщина”. Власне,  протистояти їм уже нікому.

Сесія міської ради, пленарне засідання якої відбулося 5 березня, за своїм змістом і характером стала віддзеркаленням нинішніх політичних подій в Україні. Так, за межами сесійної зали порядок проведення засідання забезпечували воїни-афганці, а хід депутатської роботи визначали фракції ВО “Свобода” і ВО “Батьківщина”. Власне,  протистояти їм уже нікому. Як повідомив міський голова Сергій Мельник, депутати Григорій Галкін, Анатолій Собко, Оксана Кольгофер, Микола Малий, Людмила Бесєда, Валерій Баклажко і Андрій Кучер написали заяви про вихід з Партії регіонів, відтак її фракція у міській раді припинила своє існування. Змін зазнала і депутатська група “За добробут хмельничан!”, яку залишили Леонід П’янковський та Леонід Шацило, а очолив її Сергій Болотніков. Зате у раді значно побільшало позафракційних депутатів, до них  додалися колишні регіонали та вихідці з групи “За добробут хмельничан!”. Як і у Верховній Раді, міські обранці працювали в неповному складі: з 60 депутатів участь у пленарному засіданні взяли 50 осіб, а завершували його ще менше — лише 43.
Політичний характер 36-ї сесії визначали заяви, з якими від імені колег виступили Валерій Лесков, Ольга Мярковська і Наталя Романовська. У них ішлося про засудження дій Росії у Криму, підтримку легітимності нового уряду України, неприпустимість діяльності судової системи, котра, ігноруючи діюче законодавство, позбавила місто комунального майна, а також звернення до громадян міст-побратимів Твері та Іваново про недопущення збройного протистояння між нашими народами. Ці заяви та звернення підтримано одноголосно як офіційні документи міської ради.
А ось питання щодо увіковічення пам’яті Героїв Майдану мало дискусійний характер через дещо емоційні настрої депутатів, які бачать цей процес по-різному. Так, на переконання Володимира Швеця, “маючи неоплатний борг перед героями, необхідно перейменувати вулицю Театральну та встановити на їх честь пам’ятник”. Володимир Гончарук вважав, що до таких кроків треба підійти виважено, залучити до цього фахівців з архітектурної ради та широку громадськість. Його особиста думка: перейменувати парк імені М.Чекмана на честь Героїв Майдану, а вулицю Примакова — на Алею Небесної сотні. Щодо участі громади у цьому висловився і секретар міської ради Костянтин Чернилевський. Віктор Савчук зауважив, що міська рада має право на такі рішення, адже хмельничани довірили її депутатам право виступати від громади міста. В процесі тривалої дискусії переважила пропозиція Валерія Лескова щодо перейменування вулиці Театральної, спорудження меморіального комплексу Небесної сотні біля ХУУПу та присвоєння багатопрофільному ліцею ім’я загиблого його випускника Артема Мазура. Цю пропозицію підтримали Андрій Олесь, Віктор Байдич, Михайло Кривак та Олександр Симчишин. Вона й стала остаточною при голосуванні як рішення сесії. Згодом депутати ухвалили й пропозицію щодо перейменування вулиці Червоноармійської, назвавши її Європейською.
Події в Криму відобразились і на депутатському рішенні щодо змін і доповнень до бюджету міста на 2014 рік. На прохання телефоном до міського голови командира корвета “Хмельницький”, сесія погодилася на надання кораблю безповоротної фінансової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень. Натомість до перегляду статей цьогорічного бюджету спонукала ситуація з практикою Держказначейства у минулому році, коли це відомство блокувало проходження коштів з рахунків міста, через що на початок нинішнього року виникли вільні залишки у сумі 11,6 мільйона гривень, якими сесія і розпорядилася. Ці кошти спрямовані на погашення кредиторської заборгованості та інші витрати, зокрема на розробку проекту парку “Молодіжний” у рaйоні пляжу, побудови проїзду на вулицю Геологів під залізницею, спорудження пам’ятників загиблим проскурівчанам у роки Великої Вітчизняної війни та Героям Майдану, придбання медичного обладнання, поповнення бібліотечних фондів навчальних закладів, ремонт спортивних майданчиків та інше.
Паралельно з цим рішенням сесія затвердила звіти про виконання бюджету міста та використання коштів цільового фонду за минулий рік і ухвалення Програми економічного та соціального розвитку міста на 2014 рік. Новий програмний документ передбачає зростання надходжень до загального фонду міського бюджету на 5%, збільшення середньомісячної зарплати на 8,3%, створення 7000 нових робочих місць, введення в експлуатацію 180 тисяч квадратних метрів житла, з яких 4,5 тисячі квадратних метрів на виконання державної програми “Доступне житло”, збільшити обсяги реалізації промислової продукції на 5% тощо.
Відзначивши у депутатських заявах протиправність судових рішень, за якими в міста було відібрано його майно, сесія затвердила низку рішень щодо приміщень комунальної власності. Так, за традицією, декілька таких приміщень були передані у безоплатне користування громадським організаціям: осередку ГО жінок-інвалідів “Донна”, благодійному дитячому фонду “Щедрику-Ведрику”, ГО “Екорегіон Поділля”, організації ветеранів України, а також члену Національної спілки художників України Івану Юркову — під творчу майстерню. У комунальну власність повернулась і частина нежитлової будівлі у провулку Маяковського, 17, де відновиться робота дитсадка. Комунальними стануть також гуртожиток ПАТ “Електро” на Тернопільській, 9 та житловий будинок на Лісогринівецькій, 10/1, які надалі “використовуватимуться за цільовим призначенням і не відчужуватимуться у приватну власність”. Разом з цим сесія вирішила залишити цілісні майнові комплекси гуртожитків на Інститутській, 13 та Кам’янецькій, 139 а, 169 та 149 у статуcі “гуртожиток” з наданням дозволу на приватизaцію мешканцями житлових і нежитлових приміщень. Водночас депутати своїм рішенням затвердили колишнє приміщення аптеки №1 на Кам’янецькій, 38 як таке, що не підлягає приватизації та залишається у комунальній власності.
Продовжуючи впорядкування на території міста самобудів, сесія затвердила Порядок користування мешканцями тимчасовими конструкціями, за яким власникам самовільно встановлених гаражів необхідно буде укласти відповідні угоди з комунальним підприємством по організації роботи міського пасажирського транспорту з відповідним внеском у цільовий фонд міської ради.
Як завжди, найбільше пунктів порядку денного сесії стосувалося питань землеустрою. Затвердивши низку проектів устрою земельних ділянок за потребами громадян та юридичних осіб, депутати визначили черговий пакет з 18 ділянок, які виставлятимуться на земельні торги.
Ухваливши проекти рішень, які стосувалися роботи житлово-комунального господарства, водоканалу і теплокомуненерго, сесія визначилась і щодо запровадженої попередньою владою реформи системи охорони здоров’я. Депутати одноголосно проголосували за призупинення процесу створення на базі міських поліклінік центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Сесія внесла зміни у склад виконавчого комітету, виключивши з нього представника Партії регіонів Валерія Кольгофера — як результат ліквідації фракції ПР у міській раді. Замість нього до складу виконкому була запропонована кандидатура голови добровільного товариства інвалідів “Спілка інвалідів Чорнобиля” Алли Бруснічкіної як представника громадськості. Але нею справа не обмежилася: від Хмельницької самооборони її керівником Юрієм Смалем була запропонована кандидатура начальника штабу цього формування Віктора Данилевського. Дилему, яка утворилася, вирішила пропозиція Володимира Швеця: збільшити склад виконкому відповідно до 16 осіб і голосувати за обидві кандидатури. За результатами таємного голосування Алла Бруснічкіна отримала 31 голос “за” з 43 депутатів, які взяли участь у цій процедурі, Віктора Данилевського підтримали 40 голосами “за”. Таким чином вони поповнили виконком міської ради.
Крім основних 96 питань, сесія заслухала інформацію військового прокурора Романа Нарагана щодо застосування зброї під час протесту біля будівлі СБУ та прокурора міста Олександра Мартинюка про стан дотримання законності. Депутатів також проінформувала про свою діяльність керуюча справами міськвиконкому Людмила Черевченко. Ці інформації сесія взяла до відома.
Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *