Соціум

Хто до нас з мечем…

У понеділок пообіді закликані міською владою на загальноміський мітинг щодо засудження військової інтервенції Росії в Україну хмельничани стікалися на Майдан з усіх усюд: йшли організованими колонами, наприклад, студенти, поодинокими групами небайдужі городяни. Велелюдним був Майдан, як у найтривожніші дні трьох останніх протестних місяців. У понеділок пообіді закликані міською владою на загальноміський мітинг щодо засудження військової інтервенції Росії в Україну хмельничани стікалися на Майдан з усіх усюд: йшли організованими колонами, наприклад, студенти, поодинокими групами небайдужі городяни. Велелюдним був Майдан, як у найтривожніші дні трьох останніх протестних місяців. Не менш страшний привід зібрав людей і цього разу: тепер країні загрожує не просто злочинна й корумпована центральна влада, нині свій оскал демонструє зовнішній ворог. Люди прийшли показати, що хмельничани єдині у мирному прагненні, й підтримати резолюцію мітингу, в якій ідеться про засудження й несприйняття військового вторгнення Російської Федерації в незалежну Україну. Розпочали традиційно з виконання Гімну, до хмельничан звернувся міський голова Сергій Мельник: “Я б хотів, щоб ми сьогодні від громади міста звернулися до всіх західних країн, які гарантували нам суверенітет та незмінність кордонів, коли ми відмовилися від ядерної зброї. Хочу також, щоб ми звернулися до мешканців східних областей та Криму, щоб вони розуміли, що не все те, що показує телебачення, правда. Звернутися до росіян, які проживають в двох містах-побратимах Твері та Іваново, щоб вони висловили свою підтримку проти розв’язання цієї війни”. Духівництво краю закликало молитися неагресивне населення краю, підкресливши, що Поділля завжди було мирним регіоном, а в разі потреби боронити свою Батьківщину. Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ КП Антоній продемонстрував свого військового квитка, підтримав владику у цьому і представник католицької громади Хмельниччини.

Представники студентського самоврядування ХНУ звернулися до вій-ськовозобов’язаних і студентів призовного віку зберігати спокій та витримку і, в разі потреби, виконати конституційний обов’язок — стати на захист України та дати гідну відсіч агресору. Студенти ХНУ тримали плакати з написами “Ні — війні!”, “Путін, не чіпай Україну”, “Крим — це Україна”…

Представники громадських організацій, депутати міської ради, майданівці — усі були єдині в своїх виступах засудження й готовності захищатися від агресивної влади братнього народу. Зверталися до зібрання вони у солідарність з російськомовним населенням, яке нібито зазнає в нашій країні утисків від міфічних бандерівців, і російською, і українською мовами, зокрема голова обласної громадської організації “Руський центр” Алла Собчук зізналася, що їй — етнічній росіянці — особливо боляче сприймати напад Росії на Україну. Представник молоді — В’ячеслав Нагнибіда, директор ГО “Подільський простір”, також двома мовами закликав боронити свою землю, зокрема і своїм прикладом, повідомивши, що влітку планує одружитися, проте у разі потреби це не стримає його стати до лав українського війська.

Гаряче відреагував Майдан на емоційний виступ свободівця, депутата міської ради Володимира Гончарука. Люди підтримували вигуками “Молодець! Молодець!” його слова про тих, хто з першого дня — з 22 листопада справді був на Майдані, а хто це — люди знають і зуміють розрізнити майданівців по духу і тих, хто полює лише за посадами. Те, що не припустимі сьогодні чвари, довели й слова свободівця, також депутата міської ради Олександра Симчишина, котрий повідомив, що 3 березня зранку поповнив ряди Небесної сотні ще один хмельничанин — 26-річний Артем Мазур. Хлопець був поранений осколками гранати під час сутичок у Маріїнському парку 18 лютого, у нього був проламаний череп, лікарі витягували осколки з голови, відтоді Артем перебував у комі. Родичі планували перевезти його в Чехію або Польщу на лікування, проте привезуть ховати у рідний Хмельницький. Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять свого молодого земляка…

Щоб не допустити нової крові, нових смертей, хмельничани виходять на вулиці, сподіваючись-таки на мирне врегулювання непростої ситуації. Україні нині особливо складно на фоні власних численних серйозних проблем та негараздів боротися з підлим зовнішнім ворогом, тож чого-чого, а єдності пересічним українцям і виваженої мудрості політикам має не бракувати.

Ірина ЛЬВОВ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *