У СЗОШ №19 імені академіка Михайла Павловського вшанували пам’ять свого знаменитого земляка семінаром завідувачів шкільних музеїв, яких було присутніх понад 40.
У СЗОШ №19 імені академіка Михайла Павловського вшанували пам’ять свого знаменитого земляка семінаром завідувачів шкільних музеїв, яких було присутніх понад 40.
У багатогранній діяльності вченого, громадського діяча, народного депутата Михайла Павловського поєднувалися широкий діапазон фундаментальних наукових досліджень з вирішенням найважливіших народногосподарських проблем. Він — засновник факультету авіаційних та космічних систем у Київському політехнічному інституті. Під його керівництвом розроблено унікальне обладнання для наземних випробувань ракетно-космічного комплексу “Енергія — Буран”. Михайло Павловський — автор понад 450 наукових праць, серед яких 24 монографії, 49 патентів і авторських свідоцтв на винаходи, видатний політичний діяч. Учасники семінару побували на екскурсії в музеї Михайла Павловського, учні школи привітали їх літературно-музичною композицією, в якій відображено життєвий шлях видатного земляка. Слово мав Євген Свіргунець, заслужений працівник фізичної культури і спорту, професор, близький друг Павловського. Заступник директора школи Валерій Проектор розповів про виховну роботу на базі музею, якому 2011 року присвоєно звання зразкового, відзначивши подвижницьку роботу керівника музею Ганни Кухтюк, подякував рідним Павловського за поповнення стендів музею цінними експонатами. А директор школи Олександр Наумов додав, що під керівництвом Ганни Павлівни ведеться копітка науково-дослідна робота, організовуються зустрічі, екскурсії, творчі вечори… 2004 року в Києві було засновано Благодійний фонд ім. Михайла Павловського, який тепер очолює його син і з якого щорічно у березні до дня народження і дня пам’яті академіка виплачуються іменні стипендії. Ними відзначають відмінників навчання, переможців міських, обласних та всеукраїнських предметних олімпіад, учнів, які досягли високих спортивних результатів, переможців конкурсів. Відтоді стипендії отримали 189 школярів.
Валентина Коляденко, учасниця семінару