Соціум

Кожне завдання у нашому житті — виклик

На базі Національного університету “Острозька академія”  проходив дводенний тренінг з основ журналістики для учнів 9-11 класів “Школа універсального журналіста” (ШУЖ).

На базі Національного університету “Острозька академія”  проходив дводенний тренінг з основ журналістики для учнів 9-11 класів “Школа універсального журналіста” (ШУЖ).

Незважаючи на тривале перебування в дорозі, ми, новоспечені “шужики”, були приємно вражені теплим і привітним прийомом засновника й організатора ШУЖ, викладача кафедри журналістики та головного редактора видавничого дому “ОГО”   Віталія Голубєва.
На захід зібралися представники трьох областей — Волинської, Рівненської та Хмельницької. У світлій, затишній аудиторії ми зустрілися з заступником декана гуманітарного факультету академії  Ларисою Мініч, яка детально ознайомила нас з умовами вступу до академії та перспективами професії журналіста. Про  цікавинки   процесу навчання розповів і старший викладач кафедри журналістики Роман Шулик, який зазначив: “Кожне завдання у нашому житті ― виклик, який ми маємо прийняти з гідністю, а журналістика ― це, перш за все, активна практика”.
До речі, абітурієнти цього вишу, обираючи фах “Журналістика”, пишуть есе для творчого конкурсу вдома на одну з тем, розміщених на сайті академії. До твору додається творчий доробок. Тобто окремо  приїздити до академії на  творчий конкурс не потрібно.
Усі майбутні журналісти почерпнули для себе багато нової та корисної інформації. Зокрема, відвідали цікаві лекції про таємниці універсального журналіста, а також грали в інтелектуальні ігри та виконували вправи на уважність для того, щоб познайомитись ближче одне з одним. Старшокласниця з Хмельницького Аліна Політико зауважила, що: “ШУЖ ― це дуже цікаво, це не тільки нові знайомства та емоції, а й маленький досвід журналістської справи”.
Тренінг був спрямований на ознайомлення з основами цієї професії: правильне оформлення матеріалу, пошук надійних джерел, методи збирання інформації та багато іншого.
“Коли їхала в Острог, думала, що це лише тренінг. Але, почувши про можливості, які відкриваються під час навчання в академії і після її закінчення, всерйоз замислилася над тим, що  хочу отримати освіту саме тут”, ― висловила свою думку учасниця Анастасія Ісаєва.
“Вибір майбутньої професії ― один із найважливіших етапів у житті кожної людини. Саме для того, щоб впевнитися, що журналістика ― це дійсно моє, вирішила відвідати “Школу універсального журналіста”, ― каже ще одна учасниця.
Врешті-решт цей тренінг дав можливість кожному ознайомитися з професією журналіста ближче, зважити всі за і проти.
А ще ми дізналися про цікаву ініціативу студентів і викладачів “Острозької академії”: вони готуються зафіксувати рекорд Книги Гіннеса “Безперервне читання поезій Тараса Шевченка”. Вони читатимуть “Кобзар” безперервно з 20 лютого до 8 березня. В академії вже були зафіксовані два рекорди України: “Наймасовіше вшанування української пісні” і “Наймасовіше читання поезій Шевченка”. Бажаємо успіху інтелектуальній еліті Острога!

Марія Ємельянова, Аліна Політико, Анастасія Ісаєва,
Ольга Моспан та Анастасія
Березецька, “шужики”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *