Соціум

Театр “Кут”: у новий рік із новим проектом!

Вперше у нашому місті у розмаї новорічно-різдвяних свят відбувся унікальний мистецький захід. Його автор — хмельничанин, директор та актор монотеатру “Кут” Володимир Смотритель, головні гості — кияни, відомі письменники брати Капранови.

Вперше у нашому місті у розмаї новорічно-різдвяних свят відбувся унікальний мистецький захід. Його автор — хмельничанин, директор та актор монотеатру “Кут” Володимир Смотритель, головні гості — кияни, відомі письменники брати Капранови.

Незвичність проекту, як зауважив Володимир Смотритель, полягає у відокремленні фуршетного столу від виступів гостей. “Це не клубна форма, не ресторанна, — продовжує він, — де зазвичай діють лише відомі всім складові… Духов-не збагачення — основний вектор, зрозуміло, не виключаючи й інші. Люди зараз перебувають у якомусь духовному вакуумі, літургічному сні, а ми намагаємося це виправити. Метою проекту є поширення української культури, реалізація нових форм відпочинку. У нас вирує повна демократія: кошти за враження кожен сплачує самостійно, отримуючи запрошення на омріяний вечір”.
Зустріч нового року за старим стилем для Володимира Смотрителя була унікальною нагодою реалізувати задумане, адже саме 13 січня він відзначав свій день народження.
Дійство розпочали друзі зі столиці — брати Віталій та Дмитро Капранови, зазначивши, що “для кожної людини є своя мапа світу — міста, куди хочеться їхати… Причиною нашого вже чергового візиту до Хмельницького стало знайомство зі Смотрителем, участь у “кутівських” заходах. Новий проект сподобався, хоча ми більше “вуличні” співаки, аніж “салонні”. Виконуємо пісні речитативом або у джазовій манері, осучаснюючи кобзарську творчість. Щодо літературних доробків, то це переважно художня проза. Незабаром будемо готові презентувати продовження роману про помаранчеву революцію “Щоденник моєї секретарки”. Серед нових досягнень — “Мальована історія незалежності України” — від Трипілля до 1991 року. Видання буде корисне як дітям, так і дорослим. Проста, відносно невелика, зрозуміла, яскрава книга. Аби бути достатньо об’єктивним, ми використовували десятки джерел, зокрема й автентичних. Судячи з того, що чималий наклад швидко розійшовся Україною, праця була недаремною…”.
Окрім літературної презентації, брати Капранови запалювали вечір своїми піснями, жартами та щирими побажаннями… Затишний камінний зал, фуршетний стіл і зовсім неочікуваний басейн (?!) приємно дивували запрошених. Власні вірші натхненно читав поет Йосип Осецький і, безперечно, додавав юнацького романтизму до солодких келихів яскравим образом рибалки. Логічним і феєричним епілогом свята став торт, що непомітно з’явився на осяйному і барвистому дзеркалі води, де в унісон з хвилями символічно лунала одна з відомих пісень винуватця свята: “Не розхитуй на хвилі життєвій човни”.
Добрі враження та схвальні відгуки від зустрічі, яка, на жаль, так швидко промайнула, змалювали лише одну відповідь на риторичне запитання: далі буде!..
“Це дійсно: сімейні вечори, де зігріте душею, охоплене любов’ю абсолютно все! Щоби людина відчула, що вона — Людина! Вона не народжена для майданів і побиття! Народжена раз у житті і хоче прожити цей раз у світлі й радості, — зазначив на завершення зустрічі пан Володимир. — Наступний родинно-мистецький вечір відбудеться 29 січня, коли день народження святкуватиме мій син Богодарчик. Плануємо запросити відомого гумориста Миколу Савчука, а у подальшому — створити аналогічний арт-проект для малечі”.
Хмельничани! А ви готові підтримати ідею наших земляків або запропонувати свій варіант цікавого відпочинку? Пишіть! Чекаємо!..
Світлана Бобровнікова
На фото: Дмитро та Віталій Капранови з Володимиром Смотрителем

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *