Саме таку назву мав проект, який здійснювало міське Товариство української мови імені Тараса Шевченка “Просвіта” на вшанування 145-річчя Матері-Просвіти в Україні.
Саме таку назву мав проект, який здійснювало міське Товариство української мови імені Тараса Шевченка “Просвіта” на вшанування 145-річчя Матері-Просвіти в Україні.
Першими відзначили ювілей вчителі української мови та літератури міста на вже традиційному засіданні своєї літературної студії (керівник В.Поплавська) в світлиці Народного Дому “Просвіти”.
Особливо урочисто пройшов “круглий стіл” у Хмельницькому торговельно-економічному коледжі за участю правління “Просвіти”, від імені якого кандидат педагогічних наук Богдан Крищук подав ґрунтовну інформацію про історію Товариства на Поділлі та в Хмельницькому зокрема. Зворушливі розповіді про видатних подільських просвітян Костя Солуху та Миколу Магеру представили студентки Катерина Черніюк і Світлана Заспа. Високу оцінку довголітній співпраці з Народним Домом “Просвіти” дали директор коледжу Ніна Трішкіна та її заступник з виховної роботи Інна Шпичко. Привітали учасників “круглого столу” голова міської “Просвіти” Зоя Діденко, відповідальний секретар Тетяна Мосійчук, правлінці Тетяна Дупляк, Микола Дудка, Павло Хорошенюк, Яків Атаманчук, які висловили впевненість у подальшій співпраці.
Крім того, з цієї нагоди були розгорнуті тематичні виставки, цій історичній даті були присвячені просвітницькі програми на ХОДТРК “Поділля-центр”. Завершився проект “Просвіта — наша доля” творчими зустрічами з відомим кінорежисером, заслуженим діячем мистецтв України, автором телесеріалу “Гра долі” Василем Вітром.
Зустрічі відбулися в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та в гуманітарно-педагогічній академії, під час яких відомий митець представив новий фільм “Valse brilliante” про видатну українську письменницю Ольгу Кобилянську, 150 років від дня народження якої відзначає в ці дні Україна. Не обійшлося й без подарунків — нових книжкових видань від професора з Києва Миколи Тимо-шика, вчителів української мови та літератури шкіл обласного центру, прикордонників. Василь Вітер подарував диск з фільмом “Valse brilliante”. А відома шевченкознавець професор Тетяна Лебединська подарувала унікальне ілюстроване видання “Український некрополь Санкт-Петербурга” з описом поховань знаних діячів українського походження, які знайшли свій останній спочинок у колишній столиці Російської імперії.
З новими надходженнями всі охочі знайомляться в Народному Домі.
Зоя ДІДЕНКО, голова міського Товариства “Просвіти”
На фото: Василь Вітер — гість програми “Свою Україну любіть”