Соціум

У центрі уваги — діяльність міських бібліотек

“Про стан та перспективи діяльності управління культури і туризму щодо інформатизації бібліотек централізованої бібліотечної системи міста” — таким було головне питання порядку денного розширеного засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбулося минулого тижня. Інформував учасників засідання начальник управління, депутат міської ради Альбін Тарчевський.

“Про стан та перспективи діяльності управління культури і туризму щодо інформатизації бібліотек централізованої бібліотечної системи міста” — таким було головне питання порядку денного розширеного засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбулося минулого тижня. Інформував учасників засідання начальник управління, депутат міської ради Альбін Тарчевський.

На сьогодні централізована бібліотечна система міста (ЦБС) складається з 15 публічних бібліотек, які обслуговують хмельничан в усіх мікрорайонах, окрім Ружичної. Користувачами  ЦБС є понад 30 тисяч дітей та дорослих. Для їхніх послуг пропонується загальний книжковий фонд з майже 500 тисяч книг і понад 120 назв періодичних видань. Як зазначив доповідач, “міські бібліотеки перестали бути просто пунктами видачі книг і перетворилися на сучасні інформаційно-просвітницькі  та культурно-освітні центри”. Сучасний рівень міських бібліотек-філій забезпечує мережа комп’ютерів і копіювально-розмножувальної техніки, а одним із головних інформаційних продуктів ЦБС є створений електронний каталог. Крім того, у 2011 році запроваджений офіційний веб-сайт, що визнаний кращим в Україні серед усіх бібліотек. Цього року центральна бібліотека міста стала переможцем обласного огляду-конкурсу з використанням новітніх інформаційних ресурсів “Бібліотека. Інтернет. Користувач”.
Цим досягненням сприяли як цілеспрямована політика міської влади у розвитку культури в місті, так і активна співпраця з Міжнародною програмою “Бібліоміст” та ініціативні напрацювання працівників ЦБС. Закономірним результатом цього стало створення мережі безкоштовного доступу до Інтернету в усіх бібліотеках-філіях, яким уже скористалися понад 40 тисяч відвідувачів, запровадження дистанційного навчання інформаційними технологіями, доступу до документів органів міської влади та інші послуги. Щорічно у ЦБС проводиться понад 500 масових заходів різного спрямування, діють численні клуби за інтересами, лекторії, виставки, зустрічі з цікавими особистостями, конкурси та святкові вечори.
Бібліотеки ЦБС є активними учасниками міської комплексної програми “Піклування”, обслуговуючи на дому понад 100 інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій. За останні роки розширилася співпраця з державними та громадськими організаціями, депутатським корпусом міста, творчими спілками, меценатами і благодійниками. Зокрема, особливо відзначена конкретна матеріальна допомога у ремонті та облаштуванні бібліотек-філій депутатів міської ради Дмитра Шевченка, Віктора Паламарчука, Анатолія Собка, Сергія Болотнікова, Людмили Бойчук.
Позитивні тенденції у роботі ЦБС та сучасні форми її діяльності відзначили регіональні представники програми “Бібліоміст” Наталя Гнатюк і ВБО АСЕТ Дарія Шайнога, голови міської та обласної організацій “Просвіта” Зоя Діденко та Віталій Міхалевський, депутат міської ради, директор гімназії №2 Віктор Байдич. Водночас працівники ЦБС, які взяли участь в обговоренні теми засідання, акцентували на проблемах, що потребують вирішення. Так, Тамара Козицька відзначила необхідність придбання повної версії автоматизованої бібліотечної системи “Ірбіс”, Лілія Зозуля звернула увагу на складність з оновленням бібліотечних фондів через подорожчання видань. Про певну невизначеність орендованого приміщення філії №14 у військовому містечку Ракове, яке належить КЕЧ, наголосила Валентина Черненко, а Людмила Дуда розповіла про обмеженість площ філії №8 на Озерній, яка нині розширила свою діяльність як бібліотека сімейного типу. Йшлося також про особливості інтересів населення різних мікрорайонів, через що доводиться максимально розширювати спектр книжкового фонду і періодичних видань. Фахівці ЦБС запевнили членів виконкому, що заявки на придбання нової літератури формуються саме з урахуванням побажань читачів.
Пропозиції та зауваження учасників засідання були враховані у проголосованому відповідному рішенні виконкому. Міський голова Сергій Мельник, коментуючи хід загальної розмови, їх підтримав особисто, зазначивши, що ремонт бібліотек-філій здійснюватиметься почергово за планом. Він також дав доручення щодо розширення площі філії №8 і визначення кошторису для придбання нових книг та передплати періодики наступного року за заявкою ЦБС.
Володимир РАЗУВАЄВ
На фото з архіву редакції: під час недавнього тематичного заходу до Всесвітнього дня доброти
у бібліотеці-філії №7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *