Засідання громадської ради при міськвиконкомі, яке відбулося минулої п’ятниці, розглянуло два питання, котрі є важливими для інтересів як міської громади, так і загалом міста.
Засідання громадської ради при міськвиконкомі, яке відбулося минулої п’ятниці, розглянуло два питання, котрі є важливими для інтересів як міської громади, так і загалом міста.
Одним із попередніх рішень міської ради управлінню архітектури та містобудування доручалося підготувати і провести громадські слухання щодо врахування громадських ініціатив під час оновлення генерального плану міста з одночасним коригуванням плану зонування його території. Запропоновані державним інститутом “Діпромісто” проекти стосувалися 14 земельних ділянок, де передбачається зміна їх цільового призначення. Так, деякі раніше визначені зони промислових, комунальних підприємств пропонується змінити на зони житлової та громадської забудови. Натомість низки громадських слухань за участю мешканців цих мікрорайонів практично не було, а відбулося лише кілька обговорень з числа зацікавлених сторін та з’явилась одна громадська ініціатива. Отож засідання громадської ради мало хоч якось продовжити цей обов’язковий процес.
Інформуючи членів громадської ради, директор департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів Володимир Швець звернув увагу на три проекти ініціаторів на вулицях Тернопільській, маршала Рибалка і Старокостянтинівському шосе, де пропонується змінити зони об’єктів природно-заповідного та зони земельних насаджень загального користування на зони житлової забудови чи під розміщення підприємств і складів. Зокрема, це стосується частини території, прилеглої до міського пляжу. Громадська ініціатива якраз і стосувалася заборони зміни призначення цієї території. Учасники засідання одноголосно підтримали позицію Володимира Швеця щодо неприпустимості знищення зелених зон на території міста. До речі, генеральний план міста навпаки передбачає розширення таких зон, а для житлової забудови вільних місць вистачає. Членів громадської ради обурює готовність управління архітектури прислужитись інтересам окремих впливових кіл, які, нехтуючи інтересами міської громади, забажали збудувати для себе престижне житло у зелених зонах. Щодо цього незрозумілою виглядає і ситуація, котра склалась у департаменті архітектури, містобудування та земельних ресурсів, де спостерігається певний конфлікт між окремими структурами. Про це Володимиру Швецю висловили свої зауваження члени ради.
Друге питання порядку денного засідання стосувалось ініціативи члена громадської ради Володимира Разуваєва щодо оновлення назв зупинок громадського транспорту, котрі або застарілі, або не відповідають своєму призначенню. Ця ініціатива була підтримана виконавчим комітетом міської ради з відповідним дорученням управлінню транспорту і зв’язку здійснити інвентаризацію назв зупинок. Відтак членам громадської ради її правління запропонувало до кінця року внести свої пропозиції щодо визначеного переліку назв, які потребують зміни. Ці пропозиції будуть передані управлінню транспорту і зв’язку для подальшого врахування у процесі інвентаризації.
Володимир БІЛОРУСЦЕВ