З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з особливими потребами минулого понеділка в обласній філармонії відбувся пісенно-танцювальний фестиваль “Повір у себе”. Продемонструвати свої таланти учасникам фестивалю не завадили навіть вади здоров’я.
З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з особливими потребами минулого понеділка в обласній філармонії відбувся пісенно-танцювальний фестиваль “Повір у себе”. Продемонструвати свої таланти учасникам фестивалю не завадили навіть вади здоров’я.
“Нині у місті мешкають понад 22 тисячі людей з особливими потребами, з них майже тисяча дітей, півтори тисячі інвалідів дитинства. Головне завдання влади міста — адаптувати їх до звичайного життя, — зазначив присутній на заході заступник міського голови Григорій Давиденко. — Для цього запроваджено комплексну програму піклування, фінансується виплата одноразової допомоги. У місті облаштовано громадські місця спеціальними пандусами, пристроями, які допомагають рухатися та орієнтуватися в просторі людям з вадами здоров’я. Влада міста готова до відкритого діалогу з такими людьми, для цього регулярно відбуваються прийоми у міськвиконкомі, під час яких кожен охочий може поділитися своїми проблемами. Для адаптації людей з обмеженими можливостями у місті є чимало соціальних установ, де працюють кваліфіковані працівники”.
Установам, їх працівникам, які допомагають хворим відновити здоров’я, реабілітуватися, від влади міста було вручено нагороди-подяки.
Серед учасників, глядачів фестивалю “Повір у себе” чимало людей похилого віку, їх привітав голова міської організації ветеранів Мунір Садиков, побажавши здоров’я, довголіття і належної турботи від держави.
Фестиваль “Повір у себе” зібрав учасників різного віку. Один із них — Ігор Дмитрук, у його виконанні прозвучали пісні, перевірені часом, “Як ішли літа наші на ярмарок” та “Эхо первой любви”. Ліричну сторінку фестивалю доповнила змістовна поезія Олега Стадніка.
Сцена, музика, тепла публіка допомагали учасникам виконувати номери, забуваючи про всі недуги. Особливо трепетними, що вражали оптимізмом, були пісні й танці людей з вадами слуху. І натяку на невпевненість через хворобу не було в Ірини Лужинської, котра виконала жартівливу народну пісню “Бараболька” у супроводі сурдоперекладу. Прекрасно рухалися в такт музики учні та зовсім юні вихованці міської школи-дитячого садочка для дітей з вадами слуху, вони підготували для фестивалю міні-спектакль “Королівство”.
Як зізналася більшість учасників фестивалю, забути про всі негаразди, навіть про хвороби найбільше допомагає справжнє кохання. Саме йому присвячувалася більшість фестивальних пісень. У одного з учасників — вада зору, тому співав, що любить свою обраницю не за вроду, а за те, що “важкенька, як гантелька, як булочка, м’якенька…”.
Серед творчих гостей свята всепереборних талантів — зразковий аматорський ансамбль Центру національного виховання учнівської молоді “Калина”.
Піднесеному духу, відчуттю смаку життя, оптимізму в учасників можна повчитися і здоровому глядачу. Фестивальне гасло “Повір у себе” виправдав кожен, хто взяв у ньому участь, підтвердивши, що мистецтво, воля до життя затьмарюють усі хвороби.
Наш кор.